Livingston Athletic Club Livingston Athletic Club

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1
Sun 17 May 2015Sunday 17 May 2015

Name   Round Pos Perf Wind
U11 Girls
80m
Aimee Halstead A A 2nd2nd 13.05
Erin Cameron B B 6th6th 14.42
600m
Kirsten Morris PB A A 6th6th 2:21.84
Erin Cameron PB B B 6th6th 2:35.26
Long Jump
Aimee Halstead PB A A 2nd2nd 3.45m
Kirsten Morris B B 7th7th 2.16m
U11 Boys
80m
Tyrese Satha A A 7th7th 14.18
Harrison Sloan B B 7th7th 15.42
600m
Elliot Frame A A 4th4th 2:03.61
Luke McAlear B B 3rd3rd 2:13.39
4x100m Relay
Elliot Frame  5th5th 67.85
Luke McAlear
Harrison Sloan
Tyrese Satha
Long Jump
Elliot Frame A A 4th4th 2.97m
Luke McAlear B B 5th5th 2.39m
U13 Girls
100m
Georgia Stove A A 7th7th 15.90
Sophie Ure B B 7th7th 17.10
800m
Charlie Maree Nolan A A 7th7th 2:54.25
Sophie Ure B B 6th6th 3:18.49
4x100m Relay
Charlie Maree Nolan  7th7th 64.71
Georgia Stove
Isla Calvert
Sophie Ure
High Jump
Georgia Stove A A 8th8th 1.10m
Long Jump
Georgia Stove A A 6th6th 3.36m
Charlie Maree Nolan B B 6th6th 3.08m
Javelin
Isla Calvert A A 7th7th 10.10m
Anna Scott B B 6th6th 6.08m
U13 Boys
100m
Fraser Morris A A 4th4th 14.67
Geosyl Okocha B B 5th5th 16.26
800m
Fraser Morris PB A A 2nd2nd 2:31.22
Alastair Marshall PB B B 3rd3rd 2:41.67
Long Jump
Fraser Morris A A 6th6th 3.64m
Geosyl Okocha B B 6th6th 3.10m
Shot Put
Alastair Marshall PB A A 6th6th 5.09m
Geosyl Okocha B B 5th5th 4.41m
Javelin
Alastair Marshall A A 4th4th 12.60m
U15 Girls
100m
Rebecca Calder A A 3rd3rd 14.56
Natasha Farrell B B 6th6th 15.11
800m
Sarah Calvert A A 1st1st 2:20.87
Iona McDonald PB B B 3rd3rd 2:38.70
4x100m Relay
Taylor-Marie Leek  6th6th 56.74
Rachel Gibb
Rebecca Calder
Iona McDonald
High Jump
Rachel Gibb A A 5th5th 1.35m
Heather Scott B B 5th5th 1.15m
Long Jump
Rebecca Calder A A 4th4th 3.99m
Eve Allison B B 5th5th 3.46m
Javelin
Alex White A A 7th7th 11.26m
Taylor-Marie Leek B B 4th4th 11.15m
U15 Boys
100m
Matthew Boules A A 7th7th 14.44
Jamie Stove B B 7th7th 14.77
800m
Aidan Brady PB A A 6th6th 2:25.95
Jamie Stove PB B B 5th5th 2:46.51
4x100m Relay
Aidan McKeown  5th5th 57.71
Matthew Boules
Aidan Brady
Jamie Stove
Shot Put
Matthew Boules A A 6th6th 6.74m
Aidan McKeown B B 6th6th 4.71m
Javelin
Aidan Brady PB A A 8th8th 12.81m
Aidan McKeown B B 6th6th 10.41m
Discus
Matthew Boules A A 5th5th 16.29m
Aidan Brady B B 6th6th 13.20m
U17 Women
100m
Sydney Nicholson A A 6th6th 15.62
800m
Hannah Mairs A A 6th6th 2:46.50
Long Jump
Hannah Mairs PB A A 6th6th 3.66m
Sydney Nicholson B B 7th7th 3.22m
Javelin
Sydney Nicholson A A 7th7th 9.50m
Hannah Mairs B B 5th5th 4.61m
U17 Men
100m
Joseph Kelly A A 5th5th 13.34
Lewis O'Connor B B 5th5th 14.44
400m
Adam Kirkwood A A 6th6th 61.53
Lewis O'Connor B B 4th4th 65.59
Long Jump
Lewis O'Connor A A 7th7th 3.18m
Shot Put
Joseph Kelly A A 7th7th 6.61m
Adam Kirkwood B B 2nd2nd 6.42m
Discus
Adam Kirkwood PB A A 3rd3rd 19.05m
Joseph Kelly B B 2nd2nd 14.57m
Senior Women
100m
Sharon Grierson A A 6th6th 18.30
Shot Put
Sharon Grierson A A 8th8th 5.62m
Javelin
Sharon Grierson A A 2nd2nd 15.60m
Senior Men
100m
Ian Hardacre A A 4th4th 12.30
Grant Kirkwood B B 6th6th 13.44
400m
Ian Hardacre A A 4th4th 53.25
Alastair White B B 3rd3rd 59.34
800m
Craig McDowall A A 6th6th 2:14.09
Alastair White B B 2nd2nd 2:14.88
3000m
Craig McDowall A A 7th7th 10:50.89
Ryan White B B 5th5th 11:39.16
4x100m Relay
Ian Hardacre  1st1st 49.54
Gary Leek
Grant Kirkwood
Stephen Leek
Long Jump
Stephen Leek A A 3rd3rd 5.49m
Kenny Leek B B 3rd3rd 3.89m
Triple Jump
Stephen Leek A A 1st1st 10.98m
Kenny Leek B B 2nd2nd 8.88m
Shot Put
Grant Kirkwood PB A A 4th4th 8.94m
John McOmish B B 4th4th 7.93m
Masters Women
100m
Sue McDowall A A 3rd3rd 18.24
800m
Yvonne Crilly A A 2nd2nd 2:38.26
Sue McDowall B B 1st1st 3:16.47
Masters Men
100m
Gary Leek A A 2nd2nd 13.76
Kenny Leek B B 3rd3rd 15.49
800m
Ewan Calvert A A 3rd3rd 2:19.18
3000m
Ewan Calvert A A 3rd3rd 11:06.44
Downloads
Key
PB Improved Personal Best