Livingston Athletic Club Livingston Athletic Club

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1
Sun 1 Jul 2018Sunday 1 July 2018

Name   Round Pos Perf Wind
U11 Girls
150m
Alannah Snowden A A 5th5th 23.89 -1.6
600m
Alannah Snowden A A 8th8th 2:27.97
Long Jump
Alannah Snowden A A 1st1st 3.91m
U11 Boys
150m
Alex Thomson A A 5th5th 23.19 -0.3
600m
Alex Thomson A A 8th8th 2:18.77
Long Jump
Alex Thomson A A 3rd3rd 3.47m
U13 Girls
200m
Kirsten Morris A A 7th7th 32.39 0.2
Mia Sokoluk B B 8th8th 32.54 -0.2
1200m
Mia Sokoluk A A 3rd3rd 4:22.96
Imogen Marshall B B 7th7th 5:20.30
70m Hurdles
Lucy Boules A A 4th4th 13.66 -0.4
Kirsten Morris B B 6th6th 16.53 2.0
4x100m Relay
Lucy Boules  7th7th 65.06
Kirsten Morris
Imogen Marshall
Mia Sokoluk
High Jump
Lucy Boules A A 5th5th 1.25m
Imogen Marshall B B 4th4th 1.10m
Shot Put
Lucy Boules A A 7th7th 4.77m
Kirsten Morris B B 6th6th 4.48m
U13 Boys
200m
Max Pickard A A 8th8th 32.68 0.8
1500m
Max Pickard A A 6th6th 5:42.17
U15 Girls
200m
Ella Watson A A 1st1st 27.72 -0.6
Erin Cameron B B 5th5th 31.12 -1.9
1500m
Charlie Maree Nolan A A 1st1st 5:11.57
Shannon Prevost B B 3rd3rd 5:38.35
75m Hurdles
Sophie Ure A A 6th6th 15.05 -0.6
Erin Cameron B B 3rd3rd 16.10 1.7
4x100m Relay
Sophie Ure  2nd2nd 56.27
Ella Watson
Erin Cameron
Charlie Maree Nolan
High Jump
Ella Watson A A 6th6th 1.20m
Shot Put
Shannon Prevost A A 6th6th 7.06m
Sophie Ure B B 5th5th 5.47m
Javelin
Sophie Ure A A 4th4th 20.15m
Erin Cameron B B 3rd3rd 12.02m
U15 Boys
200m
Angus McDonald A A 7th7th 27.40 -0.6
Ryan Duncan B B 3rd3rd 27.57 -0.5
1500m
Jonathan Marshall A A 2nd2nd 5:06.72
Ross Paterson B B 3rd3rd 6:05.53
4x100m Relay
Angus McDonald  4th4th 53.98
Logan Campbell
David Batley
Ryan Duncan
High Jump
Ryan Duncan A A 6th6th 1.40m
Jonathan Marshall B B 4th4th 1.35m
Long Jump
Angus McDonald A A 4th4th 4.53m
Logan Campbell B B 4th4th 3.78m
Javelin
David Batley A A 1st1st 26.90m
Logan Campbell B B 1st1st 25.30m
U17 Women
200m
Isla Calvert A A 1st1st 26.62 -0.3
1500m
Isla Calvert A A 1st1st 5:00.45
U17 Men
200m
Andrew Cowie A A 1st1st 23.34 0.1
Alastair Marshall B B 4th4th 25.53 -0.9
1500m
Alastair Marshall A A 1st1st 4:23.43
Fraser Morris B B 2nd2nd 5:00.60
4x100m Relay
Andrew Cowie  4th4th 49.95
Alastair Marshall
Fraser Morris
Aidan McKeown
Triple Jump
Aidan McKeown A A 2nd2nd 10.93m
Sam Jones B B 3rd3rd 9.19m
Shot Put
Aidan McKeown A A 4th4th 8.48m
Sam Jones B B 1st1st 8.16m
Javelin
Aidan McKeown A A 1st1st 32.76m
Sam Jones B B 1st1st 19.28m
Senior Women
200m
Eilidh Brown A A 8th8th 29.15 -1.1
Sarah Calvert B B 1st1st 26.90 -1.5
1500m
Sarah Calvert A A 1st1st 4:48.01
4x100m Relay
Yvonne Crilly  2nd2nd 55.01
Abby Duncan
Eilidh Brown
Sarah Calvert
Long Jump
Abby Duncan A A 7th7th 3.56m
Eilidh Brown B B 4th4th 3.40m
Shot Put
Eilidh Brown A A 6th6th 6.80m
Javelin
Abby Duncan A A 5th5th 13.96m
Senior Men
200m
Ewan Ballantyne A A 5th5th 23.33 1.4
High Jump
David Threlfall A A 2nd2nd 1.70m
Long Jump
Ewan Ballantyne A A 1st1st 6.05m
Stephen Leek B B 1st1st 5.82m
Javelin
Stephen Leek A A 2nd2nd 37.12m
David Threlfall B B 4th4th 21.56m
Discus
Stephen Leek A A 7th7th 20.70m
David Threlfall B B 3rd3rd 18.20m
Masters Women
1500m
Yvonne Crilly A A 2nd2nd 5:16.76
Masters Men
200m
Stephen Leek A A 3rd3rd 25.22 0.2
Downloads