Livingston Athletic Club Livingston Athletic Club

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1
Sun 26 Jun 2016Sunday 26 June 2016

Name   Round Pos Perf Wind
U11 Girls
150m
Kirsten Morris A A 7th7th 25.40 -2.7
Lucy Boules B B 6th6th 25.45 -1.9
600m
Kirsten Morris A A 6th6th 2:22.92
Long Jump
Lucy Boules A A 7th7th 2.48m
Kirsten Morris B B 6th6th 2.20m
U13 Girls
200m
Sophie Ure A A 6th6th 32.21 -2.8
Ella Watson B B 3rd3rd 31.43 -1.9
1200m
Erin Cameron A A 8th8th 5:24.19
70m Hurdles
Sophie Ure A A 4th4th 14.97 -3.7
Eve Neally B B 6th6th 16.72 -3.2
4x100m Relay
Sophie Ure  6th6th 62.19
Erin Cameron
Eve Neally
Ella Watson
High Jump
Eve Neally A A 8th8th 1.10m
Sophie Ure B B 5th5th 1.05m
Shot Put
Eve Neally A A 7th7th 5.07m
Erin Cameron B B 4th4th 4.93m
U13 Boys
200m
Elliot Frame A A 8th8th 33.78 -2.2
Logan Tait B B 4th4th 31.82 -2.3
1500m
Elliot Frame A A 5th5th 5:12.89
James Vivian B B 3rd3rd 5:39.38
75m Hurdles
James Vivian A A 6th6th 17.80 -2.7
4x100m Relay
James Vivian  6th6th 63.38
Elliot Frame
Angus McDonald
Logan Tait
Long Jump
James Vivian A A 3rd3rd 3.83m
Logan Tait B B 3rd3rd 3.55m
U15 Girls
200m
Rebecca Calder A A 5th5th 27.86 -1.8
Iona McDonald B B 2nd2nd 28.24 -1.1
1500m
Isla Calvert A A 1st1st 4:54.03
Alex White B B 5th5th 6:17.14
75m Hurdles
Rachel Gibb A A 3rd3rd 13.71 -2.8
Iona McDonald B B 4th4th 16.64 -2.4
4x100m Relay
Emmie Meechan  2nd2nd 54.37
Lorna Ure
Rebecca Calder
Iona McDonald
High Jump
Rachel Gibb A A 1st1st 1.41m
Rebecca Calder B B 2nd2nd 1.35m
Shot Put
Alix Fairley A A 1st1st 8.62m
Rachel Gibb B B 1st1st 7.44m
Javelin
Alix Fairley A A 4th4th 16.08m
Emmie Meechan B B 4th4th 11.96m
U15 Boys
200m
Aidan Brady A A 3rd3rd 26.21 -2.1
Richard Arthurs B B 1st1st 26.65 -1.9
1500m
Fraser Morris A A 5th5th 5:05.58
Alastair Marshall B B 3rd3rd 5:08.31
80m Hurdles
Matthew Boules A A 3rd3rd 13.28 -1.4
Aidan Brady B B 2nd2nd 14.59 -1.9
4x100m Relay
Aidan Brady  2nd2nd 51.30
Richard Arthurs
Matthew Boules
Andrew Cowie
High Jump
Matthew Boules A A 1st1st 1.61m
Long Jump
Fraser Morris A A 5th5th 3.84m
Andrew Cowie B B 6th6th 3.65m
Javelin
Aidan McKeown A A 6th6th 22.07m
Alastair Marshall B B 6th6th 16.31m
U17 Women
200m
Abby Duncan A A 6th6th 29.06 -2.0
Nicole Kinghorn B B 2nd2nd 28.84 -1.9
1500m
Nicole Kinghorn A A 4th4th 6:10.13
80m Hurdles
Eve Allison A A 2nd2nd 13.91 -3.2
Eilidh Brown B B 2nd2nd 17.15 -3.2
4x100m Relay
Eve Allison  2nd2nd 54.69
Abby Duncan
Eilidh Brown
Nicole Kinghorn
Triple Jump
Eilidh Brown A A 4th4th 8.05m
Abby Duncan B B 1st1st 7.36m
Shot Put
Eilidh Brown A A 6th6th 6.61m
Eve Allison B B 3rd3rd 6.60m
Discus
Abby Duncan A A 4th4th 14.06m
Nicole Kinghorn B B 2nd2nd 11.51m
U17 Men
200m
Ewan Ballantyne A A 1st1st 24.34 -2.0
Kieran Swanson B B 1st1st 24.58 -1.9
Shot Put
Kieran Swanson A A 3rd3rd 8.05m
Ewan Ballantyne B B 1st1st 7.84m
Javelin
Kieran Swanson A A 3rd3rd 25.41m
Ewan Ballantyne B B 2nd2nd 11.40m
Senior Women
Long Jump
Sharon Grierson A A 5th5th 2.52m
Shot Put
Sharon Grierson A A 5th5th 5.73m
Sue McDowall B B 5th5th 3.32m
Javelin
Sharon Grierson A A 2nd2nd 16.73m
Senior Men
200m
Shawn Wright A A 1st1st 23.46 -2.9
Jake Thomas B B 3rd3rd 26.04 -2.0
1500m
Jake Thomas A A 3rd3rd 4:12.57
Alastair White B B 2nd2nd 4:37.91
Ryan White Guest ns  4:52.30
4x100m Relay
Stephen Leek  1st1st 49.30
Gary Leek
Shawn Wright
Alastair White
High Jump
Alastair White A A 4th4th 1.50m
Long Jump
Stephen Leek A A 2nd2nd 5.85m
Shawn Wright B B 1st1st 5.37m
Javelin
Stephen Leek A A 2nd2nd 37.06m
Jake Thomas B B 2nd2nd 28.06m
Discus
Stephen Leek A A 5th5th 21.53m
Matthew Cutajar B B 5th5th 15.70m
Masters Women
200m
Sue McDowall A A 3rd3rd 35.88 -1.9
1500m
Sue McDowall A A 6th6th 6:48.29
Masters Men
200m
Stephen Leek A A 4th4th 26.80 -2.0
Gary Leek B B 1st1st 27.29 -1.5
Downloads