RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
150m
Alannah Snowden A 5th 23.89 -1.6
600m
Alannah Snowden A 8th 2:27.97
Long Jump
Alannah Snowden A 1st 3.91m
 
U11 Boys
150m
Alex Thomson A 5th 23.19 -0.3
600m
Alex Thomson A 8th 2:18.77
Long Jump
Alex Thomson A 3rd 3.47m
 
U13 Girls
200m
Kirsten Morris A 7th 32.39 0.2
Mia Sokoluk B 8th 32.54 -0.2
1200m
Mia Sokoluk A 3rd 4:22.96
Imogen Marshall B 7th 5:20.30
70m Hurdles
Lucy Boules A 4th 13.66 -0.4
Kirsten Morris B 6th 16.53 2.0
4x100m Relay
Lucy Boules 7th 65.06
Kirsten Morris
Imogen Marshall
Mia Sokoluk
High Jump
Lucy Boules A 5th 1.25m
Imogen Marshall B 4th 1.10m
Shot Putt
Lucy Boules A 7th 4.77m
Kirsten Morris B 6th 4.48m
 
U13 Boys
200m
Max Pickard A 8th 32.68 0.8
1500m
Max Pickard A 6th 5:42.17
 
U15 Girls
200m
Ella Watson A 1st 27.72 -0.6
Erin Cameron B 5th 31.12 -1.9
1500m
Charlie Maree Nolan A 1st 5:11.57
Shannon Prevost B 3rd 5:38.35
75m Hurdles
Sophie Ure A 6th 15.05 -0.6
Erin Cameron B 3rd 16.10 1.7
4x100m Relay
Sophie Ure 2nd 56.27
Ella Watson
Erin Cameron
Charlie Maree Nolan
High Jump
Ella Watson A 6th 1.20m
Shot Putt
Shannon Prevost A 6th 7.06m
Sophie Ure B 5th 5.47m
Javelin
Sophie Ure A 4th 20.15m
Erin Cameron B 3rd 12.02m
 
U15 Boys
200m
Angus McDonald A 7th 27.40 -0.6
Ryan Duncan B 3rd 27.57 -0.5
1500m
Jonathan Marshall A 2nd 5:06.72
Ross Paterson B 3rd 6:05.53
4x100m Relay
Angus McDonald 4th 53.98
Logan Campbell
David Batley
Ryan Duncan
High Jump
Ryan Duncan A 6th 1.40m
Jonathan Marshall B 4th 1.35m
Long Jump
Angus McDonald A 4th 4.53m
Logan Campbell B 4th 3.78m
Javelin
David Batley A 1st 26.90m
Logan Campbell B 1st 25.30m
 
U17 Women
200m
Isla Calvert A 1st 26.62 -0.3
1500m
Isla Calvert A 1st 5:00.45
 
U17 Men
200m
Andrew Cowie A 1st 23.34 0.1
Alastair Marshall B 4th 25.53 -0.9
1500m
Alastair Marshall A 1st 4:23.43
Fraser Morris B 2nd 5:00.60
4x100m Relay
Andrew Cowie 4th 49.95
Alastair Marshall
Fraser Morris
Aidan McKeown
Triple Jump
Aidan McKeown A 2nd 10.93m
Sam Jones B 3rd 9.19m
Shot Putt
Aidan McKeown A 4th 8.48m
Sam Jones B 1st 8.16m
Javelin
Aidan McKeown A 1st 32.76m
Sam Jones B 1st 19.28m
 
Senior Women
200m
Eilidh Brown (U20) A 8th 29.15 -1.1
Sarah Calvert (U20) B 1st 26.90 -1.5
1500m
Sarah Calvert (U20) A 1st 4:48.01
4x100m Relay
Yvonne Crilly 2nd 55.01
Abby Duncan (U20)
Eilidh Brown (U20)
Sarah Calvert (U20)
Long Jump
Abby Duncan (U20) A 7th 3.56m
Eilidh Brown (U20) B 4th 3.40m
Shot Putt
Eilidh Brown (U20) A 6th 6.80m
Javelin
Abby Duncan (U20) A 5th 13.96m
 
Senior Men
200m
Ewan Ballantyne (U20) A 5th 23.33 1.4
High Jump
David Threlfall (U20) A 2nd 1.70m
Long Jump
Ewan Ballantyne (U20) A 1st 6.05m
Stephen Leek B 1st 5.82m
Javelin
Stephen Leek A 2nd 37.12m
David Threlfall (U20) B 4th 21.56m
Discus
Stephen Leek A 7th 20.70m
David Threlfall (U20) B 3rd 18.20m
 
Masters Women
1500m
Yvonne Crilly A 2nd 5:16.76
 
Masters Men
200m
Stephen Leek A 3rd 25.22 0.2
Livingston XC Series  

17/11/2018

East District XC League  

24/11/2018

Indoor League  

01/12/2018

East District XC Champs  

08/12/2018

3000m Indoor Champs  

04/01/2019

Indoor League  

05/01/2019

Inter-District XC  

12/01/2019

National Indoor Open  

12/01/2019

More
National Short Course XC Champs  

10/11/2018

Lasswade Open XC  

04/11/2018

National XC Relays  

27/10/2018

SU Freshers Indoor  

24/10/2018

East District XC League  

20/10/2018

East District XC Relays  

13/10/2018

Linlithgow Road Race  

07/10/2018

Livingston XC Series  

06/10/2018

More