RESULTS

Livingston Open Meeting

U11 Girls
150m
Alannah Snowden Heat 1 3rd 23.78 -1.5
Heather Sutherland Heat 2 6th 31.79 -1.7
Natalie McAdam Heat 3 5th 26.51 -1.9
Anna Boyle Heat 3 6th 27.58 -1.9
600m
Anna Boyle Heat 1 12th 2:34.51
Long Jump
Alannah Snowden 1st 3.87m 0.2
Heather Sutherland 19th 2.21m -0.1
Shot Put
Natalie McAdam 8th 4.90m
 
U11 Boys
150m
Alex Thomson Heat 1 4th 24.77 -1.5
Finlay Stafford Heat 2 2nd 25.05 -1.7
Rhys Richardson Heat 2 4th 27.75 -1.7
Matthew MacIver Heat 2 5th 27.92 -1.7
Jack Robertson Heat 3 3rd 25.61 -1.9
Cameron Smith Heat 4 5th 29.20 -0.6
600m
Finlay Stafford Heat 1 6th 2:12.15
Jack Robertson Heat 1 9th 2:15.98
Matthew MacIver Heat 1 11th 2:16.73
High Jump
Alex Thomson 11th 1.02m
Rhys Richardson 12th 0.97m
Long Jump
Cameron Smith 15th 2.56m 0.1
 
U13 Girls
200m
Kirsten Morris Heat 14 6th 34.23 -2.1
Rebecca Stirling Heat 15 5th 34.38 -0.3
Hannah Reedie Heat 15 6th 35.77 -0.3
Ella Flockhart Heat 16 1st 31.08 -1.1
Mia Sokoluk Heat 16 2nd 33.22 -1.1
Emma Smith Heat 16 5th 35.36 -1.1
Megan Forrester Heat 16 6th 36.10 -1.1
Tilly Harris Heat 17 4th 34.09 -0.7
Roxanne Hardie Heat 18 2nd 35.28 -1.0
Hannah Stafford Heat 18 4th 37.39 -1.0
1200m
Rebecca Stirling Heat 1 11th 4:37.40
Imogen Marshall Heat 1 15th 5:19.42
70m Hurdles
Maia Campbell Heat 1 3rd 12.92 -0.7
Lucy Boules Heat 2 3rd 14.70 1.9
Kirsten Morris Heat 2 6th 16.38 1.9
High Jump
Rachel Small 3rd 1.12m
Hannah Reedie 5th 1.12m
Maia Campbell 8th 1.07m
Imogen Marshall 10th 1.02m
Long Jump
Ella Flockhart 10th 3.51m 0.5
Mia Sokoluk 11th 3.46m 0.5
Roxanne Hardie 18th 3.06m 0.3
Tilly Harris 23rd 2.72m 0.2
Shot Put
Lucy Boules 6th 5.07m
Megan Forrester 7th 5.06m
Hannah Stafford 13th 4.29m
Discus
Rachel Small 9th 12.11m
 
U13 Boys
200m
Max Pickard Heat 15 3rd 32.80 -0.3
Taylor Thomson Heat 17 6th 35.93 -0.7
Ryan Stirling Heat 18 1st 33.24 -1.0
1500m
Max Pickard Heat 5 8th 5:51.03
75m Hurdles
Daniel Sutherland Heat 2 5th 17.73 -0.7
Long Jump
Daniel Sutherland 15th 3.19m
Taylor Thomson 22nd 2.80m
Shot Put
Lucas Frame 9th 4.83m
 
U15 Girls
200m
Sophie Messenger Heat 12 2nd 30.57 0.0
Eve Neally Heat 13 4th 32.94 -0.4
Katie Baxter Heat 13 5th 35.75 -0.4
Naomi Cockburn Heat 13 6th 35.99 -0.4
Shannon Evans Heat 14 1st 30.37 -2.1
Chloe McLean Heat 18 6th 41.02 -1.0
Ella Watson Heat 5 4th 28.34 -2.0
1500m
Charlie Maree Nolan Heat 4 7th 5:14.19
Shannon Prevost Heat 5 6th 5:44.85
Zoe Dunn Heat 5 12th 6:10.79
75m Hurdles
Anna Allison Heat 1 3rd 15.83 0.0
Erin Cameron Heat 1 4th 16.26 0.0
Shannon Evans Heat 1 5th 17.27 0.0
High Jump
Zoe Dunn 1st 1.25m
Long Jump
Ella Watson 9th 3.55m 0.4
Chloe McLean 13th 1.75m 0.4
Shot Put
Eve Neally 5th 6.61m
Shannon Prevost 7th 6.33m
Anna Allison 9th 6.02m
Charlie Maree Nolan 12th 4.85m
Discus
Erin Cameron 4th 17.20m
Sophie Messenger 10th 11.07m
 
U15 Boys
200m
Logan Tait Heat 10 1st 29.75 -2.5
Elliot Frame Heat 10 5th 31.38 -2.5
Finlay Porteous Heat 11 6th 31.81 -1.5
Dylan Richardson Heat 16 3rd 33.94 -1.1
Angus McDonald Heat 7 1st 27.82 -1.5
Rhys Ross Heat 9 3rd 29.02 -1.6
Ryan Duncan Heat 9 4th 29.04 -1.6
1500m
Jonathan Marshall Heat 4 6th 5:12.59
Ross Paterson Heat 5 11th 6:03.87
High Jump
Ryan Duncan 1st 1.37m
Jonathan Marshall 5th 1.22m
Long Jump
Angus McDonald 3rd 4.00m 0.2
Jamie Black 10th 3.36m 0.1
Jude Robertson 12th 2.64m -0.6
Shot Put
Logan Campbell 2nd 7.22m
Euan MacIver 4th 6.62m
Finlay Porteous 10th 5.10m
Jude Robertson 11th 4.91m
Logan Tait 13th 4.75m
Ross Paterson 14th 3.84m
Discus
Euan MacIver 2nd 18.77m
Rhys Ross 7th 13.16m
 
U17 Women
200m
Iona McDonald Heat 3 4th 26.64 -2.1
Karli MacCallum Heat 6 2nd 28.88 -2.2
Georgia Fraser Heat 6 6th 29.80 -2.2
Katie Craig Heat 8 3rd 29.76 0.6
1500m
Isla Calvert Heat 2 7th 4:37.07
Katie Craig Heat 3 15th 5:18.67
Shot Put
Alix Fairley 1st 10.60m
Discus
Alix Fairley 2nd 30.12m
 
U17 Men
200m
Aidan Brady Heat 1 5th 24.14 -0.7
Scott Kidd Heat 11 2nd 30.52 -1.5
Andrew Cowie Heat 2 2nd 24.25 -1.3
Richard Arthurs Heat 2 3rd 24.49 -1.3
Ryan Carroll Heat 4 1st 26.38 -1.7
Owen McDonald Heat 5 6th 28.94 -2.0
Luke Berriman Heat 9 2nd 28.85 -1.6
1500m
Alastair Marshall Heat 2 1st 4:21.82
Ruari Bell Heat 3 1st 4:35.22
Fraser Morris Heat 3 9th 4:54.82
100m Hurdles
Matthew Boules Heat 1 1st 15.96 -0.9
High Jump
Matthew Boules 1st 1.77m
Sam Jones 4th 1.47m
Shot Put
Daniel Parkinson 2nd 9.02m
Calum Ireland 3rd 8.74m
Ryan Carroll 7th 6.80m
Luke Berriman 10th 5.99m
Discus
Calum Ireland 5th 24.37m
Daniel Parkinson 6th 18.51m
 
U20 Women
200m
Katie Crawford Heat 11 4th 31.48 -1.5
Eilidh Brown Heat 6 4th 29.01 -2.2
1500m
Sarah Calvert Heat 2 5th 4:35.57
100m Hurdles
Eve Allison Heat 1 3rd 19.26 -0.9
 
U20 Men
200m
Matthew Power Heat 2 4th 24.99 -1.3
High Jump
David Threlfall 2nd 1.72m
Shot Put
David Threlfall 4th 8.67m
Matthew Power 9th 6.20m
 
Senior Men
200m
Andrew Russell Heat 3 5th 26.77 -2.1
Bob Douglas Heat 6 3rd 28.90 -2.2
Shot Put
Matthew Cutajar 6th 7.15m
Discus
Matthew Cutajar 8th 16.06m
WL Schools XC  

02/10/2019

Livingston XC Series  

05/10/2019

East District XC Relays  

12/10/2019

East District XC League  

19/10/2019

National XC Relays  

26/10/2019

Indoor League  

27/10/2019

Lasswade Open XC  

03/11/2019

National Short Course XC Champs  

09/11/2019

More
National Relay Champs  

15/09/2019

RJT Grand Prix  

15/09/2019

Jumps GP  

14/09/2019

Perth Open Champs  

14/09/2019

SDS Senior Champs  

11/09/2019

Club Championships  

08/09/2019

Grangemouth Open Graded  

04/09/2019

Central & South League  

01/09/2019

More