RESULTS

Scottish Athletics Indoor League 1

U11 Girls
60m
Georgia Stove A 3rd 10.03
Standing Long Jump
Georgia Stove A 11th 1.45m
 
U13 Girls
60m
Alix Fairley 16th 9.89
Rachel Gibb 19th 10.09
200m
Emmie Meechan 12th 32.0
Helena Cutajar 23rd 37.4
800m
Karli MacCallum 5th 2:45.2
Isla Calvert 7th 2:49.6
60m Hurdles
Rebecca Calder 5th 11.90
Rachel Gibb 9th 12.20
High Jump
Rachel Gibb 3rd 1.20m
Long Jump
Karli MacCallum 6th 3.57m
Isla Calvert 10th 3.28m
Shot Put
Alix Fairley 3rd 5.87m
Emmie Meechan 13th 4.35m
 
U13 Boys
60m
Jamie Stove 2nd 8.98
Calum Rodger 21st 10.71
200m
Aidan Brady 5th 30.0
Jack Cohen 16th 33.0
800m
Fraser Morris 6th 2:36.6
Jordan Welsh 21st 3:14.8
60m Hurdles
Aidan Brady 6th 12.32
Arron Black 14th 13.21
High Jump
Fraser Morris 7th 1.10m
Long Jump
Aidan Brady 6th 3.72m
Jordan Welsh 15th 3.00m
Shot Put
Jack Cohen 5th 5.57m
Jamie Stove 13th 4.64m
 
U15 Girls
60m
Robyn Fairley 2nd 8.40
Taylor-Marie Leek 18th 9.49
200m
Chloe McAlear 2nd 28.2
Eve Allison 16th 32.4
300m
Taylor-Marie Leek 13th 53.2
Heather Scott 20th 61.2
800m
Sarah Calvert 3rd 2:30.0
Hannah Mairs 12th 2:43.1
60m Hurdles
Tia Henry 2nd 10.65
Hannah Mairs 13th 12.75
High Jump
Eve Allison 8th 1.25m
Tia Henry 12th 1.20m
Long Jump
Sarah Calvert 11th 3.40m
Heather Scott 18th 3.05m
Shot Put
Chloe McAlear 4th 7.35m
Robyn Fairley 6th 6.78m
 
U15 Boys
60m
Ewan Ballantyne 3rd 7.96
200m
David Threlfall 15th 31.6
400m
Nathan Campbell 6th 64.8
800m
Nathan Campbell 4th 2:24.8
60m Hurdles
Ewan Ballantyne 4th 10.52
High Jump
Ewan Ballantyne 7th 1.30m
Long Jump
Nathan Campbell 9th 3.89m
Shot Put
David Threlfall 9th 5.17m
 
U17 Women
60m
Hazel Shanley 3rd 8.42
Sydney Nicholson 9th 8.66
200m
Hazel Shanley 5th 27.9
Sydney Nicholson 10th 28.8
300m
Cheryl Lees 4th 45.6
Chloe French 10th 48.2
800m
Taygan Henry 6th 2:32.0
Zoe Yule 15th 2:47.6
60m Hurdles
Taygan Henry 3rd 10.08
Cheryl Lees 11th 11.07
High Jump
Taygan Henry 5th 1.40m
Zoe Yule 10th 1.30m
Long Jump
Hazel Shanley 6th 4.34m
Sydney Nicholson 10th 3.89m
Shot Put
Zoe Yule 3rd 7.76m
Chloe French 5th 6.33m
 
U17 Men
60m
Moses Munthali 4th 7.68
Fraser McLean 18th 9.50
200m
Moses Munthali 3rd 24.5
Oliver Threlfall 16th 27.9
400m
Oliver Threlfall 13th 65.3
800m
Alastair White 13th 2:22.3
60m Hurdles
Alastair White 9th 15.96
Long Jump
Moses Munthali 11th 4.83m
Oliver Threlfall 13th 4.36m
Shot Put
Fraser McLean 13th 6.09m
 
U20 Women
60m
Eileen Hulse 6th 9.04
200m
Eileen Hulse 4th 30.5
Long Jump
Eileen Hulse 3rd 4.02m
 
U20 Men
60m
Grant Kirkwood 12th 8.10
Calum McLean 15th 8.62
200m
Grant Kirkwood 9th 26.0
Calum McLean 14th 27.9
400m
Andrew Mitchell 4th 55.7
800m
Andrew Mitchell 4th 2:09.6
High Jump
Grant Kirkwood 3rd 1.45m
Long Jump
Andrew Mitchell 7th 5.35m
Calum McLean 10th 4.22m
Shot Put
Grant Kirkwood 1st 7.64m
Calum McLean 4th 6.40m
WL Schools XC  

02/10/2019

Livingston XC Series  

05/10/2019

East District XC Relays  

12/10/2019

East District XC League  

19/10/2019

National XC Relays  

26/10/2019

Indoor League  

27/10/2019

Lasswade Open XC  

03/11/2019

National Short Course XC Champs  

09/11/2019

More
National Relay Champs  

15/09/2019

RJT Grand Prix  

15/09/2019

Jumps GP  

14/09/2019

Perth Open Champs  

14/09/2019

SDS Senior Champs  

11/09/2019

Club Championships  

08/09/2019

Grangemouth Open Graded  

04/09/2019

Central & South League  

01/09/2019

More