Livingston Athletic Club Livingston Athletic Club

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1
Sun 27 May 2018Sunday 27 May 2018

Name   Round Pos Perf Wind
U11 Girls
80m
Alannah Snowden A A 3rd3rd 12.78 -5.4
Natalie McAdam B B 5th5th 14.41 -4.3
600m
Alannah Snowden A A 4th4th 2:10.40
Natalie McAdam B B 7th7th 2:29.32
Long Jump
Alannah Snowden A A 2nd2nd 4.04m
Natalie McAdam B B 6th6th 2.33m
U13 Girls
100m
Maia Campbell A A 4th4th 14.76 -4.0
Mia Sokoluk B B 7th7th 16.41 -3.9
800m
Roxanne Hardie A A 8th8th 3:03.29
Kirsten Morris B B 8th8th 3:04.65
4x100m Relay
Kirsten Morris  7th7th 60.80
Maia Campbell
Megan Forrester
Mia Sokoluk
High Jump
Megan Forrester A A 6th6th 1.10m
Maia Campbell B B 5th5th 1.05m
Long Jump
Maia Campbell A A 5th5th 3.87m
Mia Sokoluk B B 5th5th 3.41m
Javelin
Kirsten Morris A A 8th8th 7.02m
Roxanne Hardie B B 6th6th 6.65m
U13 Boys
100m
Max Pickard A A 7th7th 16.81 -2.1
Louie Pinto B B 8th8th 18.15 -4.2
800m
Max Pickard A A 8th8th 2:48.12
Long Jump
Louie Pinto A A 8th8th 2.78m
Joshua Slater B B 7th7th 2.46m
Shot Put
Joshua Slater A A 2nd2nd 6.39m
Max Pickard B B 8th8th 3.93m
Javelin
Joshua Slater A A 6th6th 15.85m
U15 Girls
100m
Ella Watson A A 1st1st 13.65 -3.8
Sophie Ure B B 4th4th 15.14 -3.8
800m
Charlie Maree Nolan A A 3rd3rd 2:35.34
Anna Allison B B 5th5th 2:48.59
4x100m Relay
Ella Watson  4th4th 57.17
Anna Allison
Sophie Ure
Erin Cameron
High Jump
Ella Watson A A 6th6th 1.20m
Erin Cameron B B 3rd3rd 1.15m
Long Jump
Ella Watson A A 4th4th 4.60m
Charlie Maree Nolan B B 5th5th 3.92m
Javelin
Sophie Ure A A 2nd2nd 22.18m
Erin Cameron B B 3rd3rd 12.49m
U15 Boys
100m
Logan Tait A A 8th8th 14.52 -1.8
Finlay Porteous B B 8th8th 15.16 -2.5
800m
Angus McDonald A A 6th6th 2:25.04
Logan Tait B B 6th6th 2:55.35
4x100m Relay
Angus McDonald  7th7th 57.59
Nathan Dallman
Logan Tait
Finlay Porteous
Shot Put
Logan Campbell A A 5th5th 7.68m
Finlay Porteous B B 7th7th 5.05m
Javelin
Logan Campbell A A 6th6th 20.39m
Nathan Dallman B B 4th4th 15.32m
Discus
Logan Campbell A A 6th6th 16.37m
Nathan Dallman B B 2nd2nd 15.00m
U17 Women
300m
Georgia Fraser A A 6th6th 48.56
High Jump
Rachel Gibb A A 2nd2nd 1.49m
Long Jump
Rachel Gibb A A 8th8th 2.89m
Javelin
Rachel Gibb A A 6th6th 4.31m
U17 Men
100m
Andrew Cowie A A 3rd3rd 12.30 -3.4
Dominic Boyle B B 6th6th 14.02 -4.0
400m
Fraser Morris A A 3rd3rd 57.20
Andrew Cowie B B 2nd2nd 54.34
800m
Fraser Morris A A 3rd3rd 2:13.71
Aidan McKeown B B 2nd2nd 2:20.07
4x100m Relay
Andrew Cowie  4th4th 50.41
Matthew Boules
Dominic Boyle
Fraser Morris
High Jump
Matthew Boules A A 1st1st 1.75m
Long Jump
Matthew Boules A A 1st1st 6.19m
Aidan McKeown B B 1st1st 4.89m
Shot Put
Daniel Parkinson A A 1st1st 9.00m
Aidan McKeown B B 1st1st 8.67m
Discus
Matthew Boules A A 1st1st 31.59m
Daniel Parkinson B B 3rd3rd 16.75m
Senior Women
100m
Eilidh Brown A A 3rd3rd 14.03 -5.3
Abby Duncan B B 2nd2nd 14.39 -3.5
400m
Eilidh Brown A A 7th7th 70.27
Abby Duncan B B 5th5th 69.52
Shot Put
Eilidh Brown A A 5th5th 6.83m
Abby Duncan B B 5th5th 4.88m
Javelin
Abby Duncan A A 5th5th 13.81m
Eilidh Brown B B 5th5th 10.96m
Senior Men
100m
Michael Wards A A 6th6th 12.81 -3.1
400m
Michael Wards A A 6th6th 58.07
800m
Jake Thomas A A 3rd3rd 2:05.62
3000m
Jake Thomas A A 1st1st 9:34.62
Long Jump
Stephen Leek A A 2nd2nd 5.80m
Michael Wards B B 3rd3rd 4.26m
Triple Jump
Stephen Leek A A 4th4th 11.17m
Shot Put
Stephen Leek A A 4th4th 8.69m
Masters Women
100m
Yvonne Crilly A A 4th4th 15.77 -3.9
800m
Yvonne Crilly A A 1st1st 2:37.67
Masters Men
100m
Stephen Leek A A 2nd2nd 13.15 -4.7
Downloads