Livingston Athletic Club Livingston Athletic Club

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1
Sun 29 Jun 2014Sunday 29 June 2014

Name   Round Pos Perf Wind
U11 Girls
150m
Charlie Maree Nolan A A 5th5th 24.1
Unnam Chaudry B B 2nd2nd 24.4
600m
Charlie Maree Nolan A A 4th4th 2:07.4
Unnam Chaudry B B 4th4th 2:22.8
Long Jump
Charlie Maree Nolan A A 4th4th 3.07m
Unnam Chaudry B B 1st1st 3.03m
U11 Boys
150m
Elliot Frame A A 7th7th 25.4
Joseph Fanning B B 7th7th 26.5
600m
Elliot Frame A A 3rd3rd 2:04.6
Harry McCormack B B 5th5th 2:14.3
4x100m Relay
Elliot Frame  5th5th 74.2
Joseph Fanning
Harry McCormack
Robin Threlfall
Long Jump
Harry McCormack A A 7th7th 2.93m
Robin Threlfall B B 7th7th 2.46m
U13 Girls
200m
Rebecca Calder A A 2nd2nd 29.2
Iona McDonald B B 2nd2nd 29.9
1200m
Isla Calvert A A 2nd2nd 4:09.0
Iona McDonald B B 2nd2nd 4:15.3
70m Hurdles
Rachel Gibb A A 4th4th 14.2
Sophie O'Mullan B B 7th7th 16.1
4x100m Relay
Rebecca Calder  1st1st 59.2
Rachel Gibb
Sophie O'Mullan
Iona McDonald
High Jump
Rebecca Calder A A 4th4th 1.25m
Rachel Gibb B B 4th4th 1.20m
Shot Put
Rachel Gibb A A 4th4th 6.26m
Karli MacCallum B B 1st1st 5.77m
U13 Boys
200m
Aidan Brady A A 2nd2nd 28.1
Matthew Boules B B 2nd2nd 29.8
1500m
Fraser Morris A A 4th4th 5:22.9
Aidan Brady B B 1st1st 5:34.5
75m Hurdles
Fraser Morris B B 3rd3rd 15.5
High Jump
Matthew Boules A A 1st1st 1.30m
Fraser Morris B B 3rd3rd 1.20m
Long Jump
Matthew Boules A A 3rd3rd 4.07m
Aidan Brady B B 2nd2nd 3.88m
U15 Girls
200m
Chloe McAlear A A 3rd3rd 28.1
Natasha Farrell B B 3rd3rd 29.1
1500m
Sarah Calvert A A 3rd3rd 4:57.3
Hannah Mairs B B 2nd2nd 5:23.8
75m Hurdles
Eve Allison A A 5th5th 14.7
Heather Scott B B 5th5th 16.4
4x100m Relay
Chloe McAlear  4th4th 56.3
Eve Allison
Taylor-Marie Leek
Natasha Farrell
High Jump
Sarah Calvert A A 6th6th 1.30m
Shot Put
Chloe McAlear A A 1st1st 8.53m
Taylor-Marie Leek B B 3rd3rd 5.98m
Javelin
Hannah Mairs A A 6th6th 11.95m
Taylor-Marie Leek B B 8th8th 5.77m
U15 Boys
200m
Ewan Ballantyne A A 1st1st 24.6
David Threlfall B B 5th5th 28.8
High Jump
Ewan Ballantyne A A 2nd2nd 1.65m
David Threlfall B B 2nd2nd 1.35m
Long Jump
Ewan Ballantyne A A 2nd2nd 5.35m
David Threlfall B B 2nd2nd 4.16m
U17 Women
80m Hurdles
Chloe French A A 4th4th 14.8
Shot Put
Chloe French A A 4th4th 7.21m
Discus
Chloe French A A 2nd2nd 19.29m
U17 Men
200m
Oliver Threlfall A A 7th7th 27.1
Ethan Heather B B 6th6th 26.5
1500m
Ethan Heather A A 4th4th 4:39.9
Stuart Garvin B B 2nd2nd 4:55.0
100m Hurdles
Fraser McLean B B 3rd3rd 22.6
4x100m Relay
Oliver Threlfall  4th4th
Ethan Heather
Fraser McLean
Stuart Garvin
Triple Jump
Oliver Threlfall A A 6th6th 9.16m
Ben Scott B B 1st1st 8.45m
Shot Put
Stuart Garvin A A 6th6th 7.05m
Fraser McLean B B 4th4th 7.00m
Javelin
Stuart Garvin A A 5th5th 18.01m
Fraser McLean B B 2nd2nd 13.69m
Senior Women
200m
Audrey Shanks-Rubinos A A 5th5th 29.3
Eileen Hulse B B 2nd2nd 29.7
1500m
Audrey Shanks-Rubinos A A 3rd3rd 5:40.9
Long Jump
Eileen Hulse A A 4th4th 3.95m
Audrey Shanks-Rubinos B B 4th4th 2.84m
Shot Put
Eileen Hulse A A 2nd2nd 7.01m
Javelin
Eileen Hulse A A 5th5th 14.82m
Sue McDowall B B 4th4th 6.60m
Senior Men
200m
Shawn Wright A A 3rd3rd 23.1
Ian Hardacre B B 5th5th 23.9
1500m
Andrew Mitchell A A 2nd2nd 4:23.3
Craig McDowall B B 1st1st 4:38.4
4x100m Relay
Andrew Mitchell  4th4th 49.2
Shawn Wright
Ian Hardacre
Craig McDowall
High Jump
Shawn Wright A A 4th4th 1.60m
Ian Hardacre B B 3rd3rd 1.40m
Long Jump
Shawn Wright A A 3rd3rd 5.60m
Stephen Leek B B 2nd2nd 5.36m
Javelin
Shawn Wright A A 5th5th 31.04m
John McOmish B B 2nd2nd 25.45m
Discus
John McOmish A A 4th4th 18.12m
Ian Hardacre B B 4th4th 15.65m
Masters Women
200m
Yvonne Crilly A A 1st1st 30.2
Sue McDowall B B 2nd2nd 35.5
1500m
Yvonne Crilly A A 2nd2nd 5:19.2
Sue McDowall B B 2nd2nd 6:58.6
Downloads