RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
80m
Alannah Snowden A 3rd 12.78 -5.4
Natalie McAdam B 5th 14.41 -4.3
600m
Alannah Snowden A 4th 2:10.40
Natalie McAdam B 7th 2:29.32
Long Jump
Alannah Snowden A 2nd 4.04m
Natalie McAdam B 6th 2.33m
 
U13 Girls
100m
Maia Campbell A 4th 14.76 -4.0
Mia Sokoluk B 7th 16.41 -3.9
800m
Roxanne Hardie A 8th 3:03.29
Kirsten Morris B 8th 3:04.65
4x100m Relay
Kirsten Morris 7th 60.80
Maia Campbell
Megan Forrester
Mia Sokoluk
High Jump
Megan Forrester A 6th 1.10m
Maia Campbell B 5th 1.05m
Long Jump
Maia Campbell A 5th 3.87m
Mia Sokoluk B 5th 3.41m
Javelin
Kirsten Morris A 8th 7.02m
Roxanne Hardie B 6th 6.65m
 
U13 Boys
100m
Max Pickard A 7th 16.81 -2.1
Louie Pinto B 8th 18.15 -4.2
800m
Max Pickard A 8th 2:48.12
Long Jump
Louie Pinto A 8th 2.78m
Joshua Slater B 7th 2.46m
Shot Putt
Joshua Slater A 2nd 6.39m
Max Pickard B 8th 3.93m
Javelin
Joshua Slater A 6th 15.85m
 
U15 Girls
100m
Ella Watson A 1st 13.65 -3.8
Sophie Ure B 4th 15.14 -3.8
800m
Charlie Maree Nolan A 3rd 2:35.34
Anna Allison B 5th 2:48.59
4x100m Relay
Ella Watson 4th 57.17
Anna Allison
Sophie Ure
Erin Cameron
High Jump
Ella Watson A 6th 1.20m
Erin Cameron B 3rd 1.15m
Long Jump
Ella Watson A 4th 4.60m
Charlie Maree Nolan B 5th 3.92m
Javelin
Sophie Ure A 2nd 22.18m
Erin Cameron B 3rd 12.49m
 
U15 Boys
100m
Logan Tait A 8th 14.52 -1.8
Finlay Porteous B 8th 15.16 -2.5
800m
Angus McDonald A 6th 2:25.04
Logan Tait B 6th 2:55.35
4x100m Relay
Angus McDonald 7th 57.59
Nathan Dallman
Logan Tait
Finlay Porteous
Shot Putt
Logan Campbell A 5th 7.68m
Finlay Porteous B 7th 5.05m
Javelin
Logan Campbell A 6th 20.39m
Nathan Dallman B 4th 15.32m
Discus
Logan Campbell A 6th 16.37m
Nathan Dallman B 2nd 15.00m
 
U17 Women
300m
Georgia Fraser A 6th 48.56
High Jump
Rachel Gibb A 2nd 1.49m
Long Jump
Rachel Gibb A 8th 2.89m
Javelin
Rachel Gibb A 6th 4.31m
 
U17 Men
100m
Andrew Cowie A 3rd 12.30 -3.4
Dominic Boyle B 6th 14.02 -4.0
400m
Fraser Morris A 3rd 57.20
Andrew Cowie B 2nd 54.34
800m
Fraser Morris A 3rd 2:13.71
Aidan McKeown B 2nd 2:20.07
4x100m Relay
Andrew Cowie 4th 50.41
Matthew Boules
Dominic Boyle
Fraser Morris
High Jump
Matthew Boules A 1st 1.75m
Long Jump
Matthew Boules A 1st 6.19m
Aidan McKeown B 1st 4.89m
Shot Putt
Daniel Parkinson A 1st 9.00m
Aidan McKeown B 1st 8.67m
Discus
Matthew Boules A 1st 31.59m
Daniel Parkinson B 3rd 16.75m
 
Senior Women
100m
Eilidh Brown (U20) A 3rd 14.03 -5.3
Abby Duncan (U20) B 2nd 14.39 -3.5
400m
Eilidh Brown (U20) A 7th 70.27
Abby Duncan (U20) B 5th 69.52
Shot Putt
Eilidh Brown (U20) A 5th 6.83m
Abby Duncan (U20) B 5th 4.88m
Javelin
Abby Duncan (U20) A 5th 13.81m
Eilidh Brown (U20) B 5th 10.96m
 
Senior Men
100m
Michael Wards (U20) A 6th 12.81 -3.1
400m
Michael Wards (U20) A 6th 58.07
800m
Jake Thomas A 3rd 2:05.62
3000m
Jake Thomas A 1st 9:34.62
Long Jump
Stephen Leek A 2nd 5.80m
Michael Wards (U20) B 3rd 4.26m
Triple Jump
Stephen Leek A 4th 11.17m
Shot Putt
Stephen Leek A 4th 8.69m
 
Masters Women
100m
Yvonne Crilly A 4th 15.77 -3.9
800m
Yvonne Crilly A 1st 2:37.67
 
Masters Men
100m
Stephen Leek A 2nd 13.15 -4.7
Livingston Open  

22/08/2018

Scottish Women's League  

26/08/2018

Scottish Athletics League  

26/08/2018

Pitreavie Trophy Meeting  

02/09/2018

Grangemouth Open Graded  

05/09/2018

Throws GP  

08/09/2018

Central & South League  

09/09/2018

Club Championships  

16/09/2018

More
U13/U15/U20 Champs  

18/08/2018

U17 Champs  

11/08/2018

Senior Champs  

11/08/2018

Livingston Mile Open  

05/08/2018

Livingston CE Champs  

05/08/2018

Celtic Games  

04/08/2018

Grangemouth Open Graded  

01/08/2018

Forth Valley Select  

28/07/2018

More