RESULTS

Scottish Athletics Indoor League 2

U11 Girls
60m
Kirsten Morris A 10.66
Standing Long Jump
Kirsten Morris A 1.10m
 
U11 Boys
60m
Jermaine Okocha A 10.48
Standing Long Jump
Jermaine Okocha A 1.82m
 
U13 Girls
60m
Georgia Stove 9.64
Sophie Ure 9.76
200m
Erin Cameron 32.59
800m
Charlie Maree Nolan 2:57.78
Sophie Ure 3:02.26
60m Hurdles
Georgia Stove 12.83
High Jump
Georgia Stove 1.15m
Long Jump
Charlie Maree Nolan 2.84m
Shot Put
Sophie Ure 4.71m
Erin Cameron 4.46m
 
U13 Boys
60m
Geosyl Okocha 9.32
James Vivian 10.05
200m
Geosyl Okocha 31.13
Luke McAlear 36.00
800m
Elliot Frame 2:41.86
James Vivian 2:59.03
High Jump
Elliot Frame 1.10m
Long Jump
James Vivian 3.78m
Elliot Frame 3.51m
Shot Put
Luke McAlear 4.44m
 
U15 Girls
60m
Rebecca Calder 8.82
Lauren Park 9.72
200m
Iona McDonald 27.88
Emmie Meechan 28.96
300m
Lorna Ure 49.54
Alix Fairley 50.77
800m
Isla Calvert 2:32.56
Iona McDonald 2:41.21
60m Hurdles
Rachel Gibb 10.75
Alex White 12.75
High Jump
Rachel Gibb 1.40m
Alex White 1.15m
Long Jump
Rebecca Calder 4.17m
Lorna Ure 3.25m
Shot Put
Alix Fairley 8.93m
Alex White 6.33m
 
U15 Boys
60m
Fraser Morris 8.78
Aidan McKeown 9.58
200m
Aidan Brady 27.46
Aidan McKeown 31.33
400m
Fraser Morris 66.78
Andrew Cowie 71.16
800m
Alastair Marshall 3:00.56
60m Hurdles
Fraser Morris 12.29
High Jump
Aidan Brady 1.45m
Andrew Cowie 1.25m
Long Jump
Alastair Marshall 3.43m
Andrew Cowie 3.31m
Shot Put
Aidan Brady 5.90m
Aidan McKeown 5.28m
 
U17 Women
60m
Nicole Kinghorn 8.58
Abby Duncan 8.97
200m
Eilidh Brown 29.64
Abby Duncan 29.83
300m
Courtney Moffat 50.09
Hannah Mairs 53.30
800m
Courtney Moffat 2:37.43
Taylor-Marie Leek 2:46.89
60m Hurdles
Eve Allison 10.75
Eilidh Brown 11.54
High Jump
Eve Allison 1.40m
Nicole Kinghorn 1.30m
Shot Put
Eve Allison 7.73m
Taylor-Marie Leek 5.69m
 
U17 Men
60m
Kieran Swanson 7.83
Fraser Steele 8.07
200m
Nathan Campbell 27.83
400m
Kieran Swanson 57.22
Fraser Steele 61.99
800m
Nathan Campbell 2:16.36
60m Hurdles
Ewan Ballantyne 10.31
High Jump
Ewan Ballantyne 1.80m
Kieran Swanson 1.70m
Shot Put
David Threlfall 8.24m
Nathan Campbell 5.00m
 
U20 Women
60m
Hazel Shanley 8.10
400m
Hazel Shanley 64.03
Triple Jump
Hazel Shanley 11.04m
 
U20 Men
60m
Ben Scott 8.47
Matthew Cutajar 9.08
200m
Matthew Cutajar 29.92
400m
Alastair White 58.19
800m
Alastair White 2:09.04
60m Hurdles
Alastair White 11.36
Triple Jump
Alastair White 10.41m
Ben Scott 8.83m
Shot Put
Ben Scott 8.81m
Matthew Cutajar 6.14m
Livingston Open Meeting
Glasgow Miler Meet  

26/07/2019

Throws GP  

27/07/2019

Livingston CE Champs  

28/07/2019

RJT Grand Prix  

04/08/2019

Grangemouth Open Graded  

07/08/2019

U13/U15/U20 Champs  

10/08/2019

U13/U15/U20 Champs  

11/08/2019

U17/Senior Champs  

17/08/2019

More
Scottish Athletics League  

21/07/2019

Scottish Women's League  

21/07/2019

SIAB International  

20/07/2019

Livingston Open  

17/07/2019

Hurdles Open  

14/07/2019

Masters Champs  

13/07/2019

Combined Events Champs  

13/07/2019

Forth Valley Flyers Open  

07/07/2019

More