RESULTS

Forth Valley League - Div 2

U11 Girls
100m
Lucy Boules A 2nd 16.1
Roxanne Hardie B 5th 17.7
200m
Mia Sokoluk A 5th 34.1
Isabella Anderson B 6th 39.5
800m
Mia Sokoluk A 2nd 2:55.7
Roxanne Hardie B 4th 3:12.1
4x100m Relay
Lucy Boules 3rd 69.4
Mia Sokoluk
Roxanne Hardie
Isabella Anderson
High Jump
Lucy Boules A 3rd 1.10m
Roxanne Hardie B 5th 0.90m
 
U11 Boys
100m
Alex Thomson A 4th 15.9
Finlay Stafford B 1st 15.6
200m
Lucas Frame A 4th 34.8
Matthew MacIver B 5th 38.0
800m
Lucas Frame A 5th 3:03.8
Matthew MacIver B 3rd 3:07.0
4x100m Relay
Alex Thomson 3rd 69.7
Lucas Frame
Finlay Stafford
Matthew MacIver
High Jump
Finlay Stafford A 7th 0.95m
Alex Thomson B 3rd 0.95m
 
U13 Girls
100m
Ella Watson A 1st 13.4
Erin Cameron B 4th 14.9
200m
Ella Watson A 1st 28.7
Kirsten Morris B 5th 34.1
1500m
Sophie Messenger A 6th 6:04.1
Anna Allison B 4th 6:06.2
70m Hurdles
Kirsten Morris A 6th 17.4
4x100m Relay
Ella Watson 2nd 59.9
Sophie Messenger
Erin Cameron
Kirsten Morris
Shot Putt
Erin Cameron A 3rd 5.53m
Anna Allison B 2nd 5.37m
Discus
Erin Cameron A 2nd 12.99m
 
U13 Boys
100m
Elliot Frame A 5th 14.8
Calum Anderson B 5th 16.1
200m
Finlay Porteous A 4th 31.7
Calum Anderson B 6th 36.2
1500m
Elliot Frame A 3rd 5:02.2
James Vivian B 2nd 5:24.2
75m Hurdles
James Vivian A 4th 16.7
4x100m Relay
Elliot Frame 2nd 62.5
Finlay Porteous
Calum Anderson
James Vivian
Shot Putt
Finlay Porteous A 7th 4.89m
Calum Anderson B 6th 4.08m
Discus
James Vivian A 7th 10.17m
 
U15 Girls
100m
Emmie Meechan A 4th 13.7
Georgia Fraser B 2nd 14.0
300m
Isla Calvert A 2nd 43.2
Sophie Ure B 4th 51.3
1500m
Isla Calvert A 1st 5:03.4
Shannon Prevost B 1st 6:00.6
75m Hurdles
Sophie Ure B 6th 15.6
4x100m Relay
Emmie Meechan 2nd 55.9
Georgia Fraser
Isla Calvert
Alix Fairley
Long Jump
Emmie Meechan A 2nd 4.46m
Georgia Fraser B 4th 3.60m
Discus
Alix Fairley A 1st 24.65m
Georgia Fraser B 1st 17.44m
 
U15 Boys
100m
Tammo Foad A 4th 12.7
Daniel Parkinson B 1st 13.4
300m
Alastair Marshall A 3rd 43.9
Fraser Morris B 1st 43.0
1500m
Alastair Marshall A 2nd 4:40.2
Fraser Morris B 2nd 5:10.7
4x100m Relay
Tammo Foad 2nd 54.4
Alastair Marshall
Sam Jones
Fraser Morris
Long Jump
Alastair Marshall A 3rd 4.40m
Daniel Parkinson B 2nd 4.18m
Discus
Sam Jones A 3rd 15.49m
Daniel Parkinson B 1st 15.45m
Summer Athletics Camp
Livingston Open  

20/06/2018

Forth Valley League  

23/06/2018

Throws GP  

23/06/2018

Scottish Women's League  

24/06/2018

Scottish Athletics League  

24/06/2018

Youth Development League  

01/07/2018

Central & South League  

01/07/2018

Grangemouth Open Graded  

04/07/2018

More
U12 SUPERteams  

16/06/2018

WL Schools Champs  

13/06/2018

Scottish Athletics League  

10/06/2018

Schools T&F Championships  

08/06/2018

Grangemouth Open Graded  

06/06/2018

Schools Pentathlon Champs  

02/06/2018

Schools Relay Champs  

01/06/2018

U17/U20 3000m Champs  

01/06/2018

More