RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
80m
Georgia Stove A 5th 12.8
Unnam Chaudry B 3rd 13.3
600m
Charlie Maree Nolan A 4th 2:07.4
Chloe McLean B 8th 3:15.0
4x100m Relay
Georgia Stove 7th 74.7
Charlie Maree Nolan
Chloe McLean
Unnam Chaudry
Long Jump
Charlie Maree Nolan A 3rd 3.24m
Georgia Stove B 4th 2.93m
 
U11 Boys
80m
Elliot Frame A 8th 13.3
Joseph Fanning B 7th 14.1
600m
Elliot Frame A 6th 2:05.2
Harry McCormack B 7th 2:17.4
Long Jump
Joseph Fanning A 7th 2.80m
Harry McCormack B 7th 2.73m
 
U13 Girls
100m
Rebecca Calder A 4th 14.6
Iona McDonald B 2nd 14.4
800m
Isla Calvert A 4th 2:41.1
Rachel Gibb B 1st 2:44.7
4x100m Relay
Rebecca Calder 4th 60.3
Alix Fairley
Katie Craig
Iona McDonald
High Jump
Rachel Gibb A 1st 1.20m
Rebecca Calder B 1st 1.20m
Long Jump
Helena Cutajar A 8th 3.09m
Katie Craig B 7th 2.57m
Javelin
Alix Fairley A 4th 11.32m
Alex White B 2nd 9.79m
 
U13 Boys
100m
Jamie Stove A 3rd 13.8
Matthew Boules B 1st 14.3
800m
Aidan Brady A 1st 2:28.7
Fraser Morris B 1st 2:35.0
4x100m Relay
Arron Black 6th 61.5
Jamie Stove
Adam Rayer
Matthew Boules
Long Jump
Aidan Brady A 4th 4.03m
Arron Black B 7th 3.14m
Shot Put
Daniel Parkinson A 8th 4.47m
Fraser Morris B 7th 3.66m
Javelin
Daniel Parkinson A 7th 10.42m
Adam Rayer B 7th 8.10m
 
U15 Girls
100m
Robyn Fairley A 1st 13.2
Chloe McAlear B 1st 13.4
800m
Sarah Calvert A 4th 2:25.9
Heather Scott B 7th 3:13.5
4x100m Relay
Robyn Fairley 4th 54.6
Chloe McAlear
Taylor-Marie Leek
Tia Henry
Long Jump
Tia Henry A 5th 4.16m
Umber Chaudry B 8th 3.09m
Javelin
Tia Henry A 5th 18.49m
Umber Chaudry B 6th 6.67m
 
U15 Boys
100m
Harrison Spence A 7th 13.5
David Threlfall B 7th 13.7
800m
Nathan Campbell A 3rd 2:21.1
David Threlfall B 5th 2:51.0
4x100m Relay
Nathan Campbell 3rd 54.2
Harrison Spence
Adam Kirkwood
David Threlfall
Shot Put
Adam Kirkwood A 5th 8.01m
Harrison Spence B 5th 5.44m
Javelin
Adam Kirkwood A 7th 17.63m
David Threlfall B 6th 9.91m
Discus
Adam Kirkwood A 7th 15.45m
Nathan Campbell B 5th 14.23m
 
U17 Women
100m
Hazel Shanley A 4th 13.0
Sydney Nicholson B 4th 13.7
300m
Taygan Henry A 7th 44.2
Cheryl Lees B 5th 46.5
800m
Amy Fergusson A 7th 2:52.0
Hazel Shanley B 4th 2:54.2
4x100m Relay
Sydney Nicholson 4th 52.8
Hazel Shanley
Taygan Henry
Cheryl Lees
High Jump
Taygan Henry A 2nd 1.45m
Cheryl Lees B 3rd 1.30m
Long Jump
Hazel Shanley A 5th 4.64m
Taygan Henry B 4th 4.55m
Javelin
Amy Fergusson A 5th 13.85m
Sydney Nicholson B 3rd 11.71m
 
U17 Men
100m
Moses Munthali A 3rd 11.8
Oliver Threlfall B 7th 13.0
400m
Alastair White A 6th 57.7
Moses Munthali B 2nd 55.5
800m
Alastair White A 5th 2:15.2
Oliver Threlfall B 5th 2:36.2
4x100m Relay
Fraser McLean 7th 52.7
Moses Munthali
Oliver Threlfall
Alastair White
High Jump
Alastair White A 7th 1.30m
Long Jump
Moses Munthali A 6th 4.81m
Fraser McLean B 6th 3.77m
Shot Put
Fraser McLean A 7th 7.05m
Oliver Threlfall B 4th 6.57m
Discus
Fraser McLean A 6th 15.10m
 
Senior Women
100m
Audrey Shanks-Rubinos (U20) A 5th 14.7
400m
Audrey Shanks-Rubinos (U20) A 3rd 65.1
Robyn McDowall B 1st 69.4
800m
Audrey Shanks-Rubinos (U20) A 2nd 2:38.2
Robyn McDowall B 2nd 2:51.9
 
Senior Men
100m
Grant Kirkwood (U20) A 7th 12.7
Stephen Leek B 8th 13.4
400m
Jake Thomas (U20) A 5th 54.1
Ian Hardacre B 5th 55.5
800m
Jake Thomas (U20) A 2nd 1:58.9
Andrew Mitchell (U20) B 1st 2:08.2
3000m
Andrew Mitchell (U20) A 4th 9:53.4
Ryan White (U20) B 4th
4x100m Relay
Ian Hardacre 5th 49.6
Grant Kirkwood (U20)
Stephen Leek
Andrew Mitchell (U20)
Long Jump
Stephen Leek A 3rd 5.92m
Ian Hardacre B 5th 4.66m
Triple Jump
Stephen Leek A 4th 10.88m
Ian Hardacre B 4th 9.08m
Shot Put
John McOmish A 5th 7.91m
Grant Kirkwood (U20) B 2nd 7.89m
 
Masters Women
100m
Sue McDowall A 5th 17.5
800m
Sue McDowall A 5th 3:18.7
WL Schools XC  

02/10/2019

Livingston XC Series  

05/10/2019

East District XC Relays  

12/10/2019

East District XC League  

19/10/2019

National XC Relays  

26/10/2019

Indoor League  

27/10/2019

Lasswade Open XC  

03/11/2019

National Short Course XC Champs  

09/11/2019

More
National Relay Champs  

15/09/2019

RJT Grand Prix  

15/09/2019

Jumps GP  

14/09/2019

Perth Open Champs  

14/09/2019

SDS Senior Champs  

11/09/2019

Club Championships  

08/09/2019

Grangemouth Open Graded  

04/09/2019

Central & South League  

01/09/2019

More