RESULTS

Livingston Open Meeting

U9 Girls
60m
Georgia Stove Heat 1 1st 10.70
Aimee Halstead Heat 1 2nd 10.89
Alyssa Vallery Heat 1 5th 12.10
Shot Putt
Aimee Halstead 3rd 3.98m
 
U9 Boys
60m
Finlay Porteous Heat 1 6th 13.01
 
U11 Girls
60m
Alix Fairley Heat 1 3rd 10.93
Lily Greenshields Heat 1 4th 11.78
200m
Isla Calvert Heat 10 5th 35.20
Rebecca Calder Heat 11 1st 33.30
Jasmin Smith Heat 11 6th 36.17
Helena Cutajar Heat 12 4th 35.7
Kate Raley Heat 12 5th 36.0
800m
Isla Calvert Heat 1 4th 2:55.4
Rachel Gibb Heat 1 10th 3:09.2
Long Jump
Rebecca Calder 16th 2.89m
Rachel Gibb 17th 2.86m
Helena Cutajar 21st 2.27m
Kate Raley 23rd 1.61m
Shot Putt
Alix Fairley 1st 5.12m
Lily Greenshields 2nd 5.05m
Shot Putt
Kate Hadden 2nd 3.56m
 
U11 Boys
200m
Joshua Gausden Heat 10 4th 34.72
Arron Black Heat 12 1st 34.2
Aidan Brady Heat 6 2nd 30.45
Jamie Stove Heat 6 6th 32.75
Fraser Morris Heat 7 4th 32.74
Callum Reid Heat 7 5th 34.28
800m
Alastair Marshall Heat 1 2nd 2:50.5
Fraser Morris Heat 1 3rd 2:51.2
Callum Reid Heat 1 5th 2:55.4
Joshua Gausden Heat 1 6th 2:59.4
Adam Rayer Heat 1 7th 3:01.2
Jamie Stove Heat 1 8th 3:01.3
Ethan Swinley Heat 1 12th 3:37.8
High Jump
Arron Black 7th 0.95m
Long Jump
Aidan Brady 10th 3.24m
Alastair Marshall 12th 3.09m
Fraser MacNeill 14th 3.05m
Adam Rayer 19th 2.63m
Murray McFadyen 20th 2.52m
Shot Putt
Murray McFadyen 2nd 4.51m
Fraser MacNeill 3rd 3.68m
Ethan Swinley 4th 3.55m
 
U13 Girls
200m
Kirsty McFadyen Heat 10 1st 31.74
Emma Raley Heat 10 6th 37.57
Morven Greer Heat 11 2nd 33.48
Alexandra Dundas Heat 11 3rd 33.92
Robyn Fairley Heat 3 4th 29.77
Chloe McAlear Heat 4 6th 29.94
Sarah Calvert Heat 8 3rd 32.42
Nicole Kinghorn Heat 9 2nd 31.27
1500m
Sarah Calvert Heat 2 10th 5:25.5
Hannah Mairs Heat 3 7th 5:43.9
70m Hurdles
Tia Henry Heat 1 2nd 13.87
High Jump
Morven Greer 3rd 1.10m
Rachel McKeown 3rd 1.10m
Nicole Kinghorn 5th 1.05m
Courtney Naismith 7th 0.95m
Long Jump
Chloe McAlear 1st 3.74m
Tia Henry 2nd 3.59m
Kirsty McFadyen 5th 3.44m
Robyn Fairley 7th 3.32m
Hannah Mairs 8th 3.30m
Alexandra Dundas 11th 3.11m
Courtney Naismith 22nd 1.87m
Shot Putt
Rachel McKeown 1st 5.51m
Emma Raley 2nd 5.48m
 
U13 Boys
200m
Finlay Cook Heat 10 2nd 32.53
Harrison Spence Heat 8 6th 33.77
Matthew McCaughtrie Heat 9 5th 32.24
1500m
Nathan Campbell Heat 3 4th 5:38.5
Long Jump
Nathan Campbell 6th 3.42m
Finlay Cook 9th 3.28m
Shot Putt
Harrison Spence 1st 4.66m
 
U15 Girls
200m
Hazel Shanley Heat 4 5th 29.84
Chloe French Heat 5 4th 30.25
Taygan Henry Heat 5 5th 30.34
Sophie Marshall Heat 5 6th 31.23
Louisa Marshall Heat 6 5th 31.97
1500m
Katie Marshall Heat 3 6th 5:42.5
75m Hurdles
Sophie Marshall Heat 1 1st 15.34
Long Jump
Hazel Shanley 11th 4.12m
Taygan Henry 13th 3.85m
Louisa Marshall 15th 3.63m
Katie Marshall 16th 3.31m
Shot Putt
Chloe French 1st 6.20m
Zoe Yule 2nd 6.17m
 
U15 Boys
200m
Matthew Cutajar Heat 10 3rd 33.49
Robbie Oag Heat 3 1st 27.10
Christopher Fletcher Heat 3 2nd 28.03
Daniel McKelvie Heat 4 3rd 29.58
Fraser McLean Heat 6 4th 31.31
1500m
Daniel McKelvie Heat 3 2nd 5:26.0
Long Jump
Christopher Fletcher 8th 4.30m
Matthew Cutajar 17th 3.27m
Shot Putt
Robbie Oag 1st 7.78m
Fraser McLean 2nd 6.15m
 
U17 Women
Long Jump
Anna McPhillips 18th 3.14m
Shot Putt
Anna McPhillips 2nd 5.89m
Isla Bruce 3rd 5.27m
 
U17 Men
200m
Andrew Mitchell Heat 1 6th 26.73
Jake Thomas Heat 2 2nd 26.27
Grant Kirkwood Heat 2 3rd 26.52
Calum Gregory Heat 2 5th 26.75
Calum McLean Heat 5 2nd 29.57
1500m
Jake Thomas Heat 1 1st 4:21.5
Andrew Mitchell Heat 1 6th 4:45.1
Long Jump
Grant Kirkwood 6th 4.48m
Calum McLean 9th 4.22m
Shot Putt
Robbie Nairn 1st 13.71m
 
Senior Women
200m
Eileen Hulse (U20) Heat 3 6th 30.80
Long Jump
Eileen Hulse (U20) 10th 4.13m
Sharon Grierson 19th 2.88m
Shot Putt
Sharon Grierson 1st 6.05m
 
Senior Men
200m
Shawn Wright (U20) Heat 1 2nd 23.46
Long Jump
Shawn Wright (U20) 1st 5.28m
National XC Relays  

27/10/2018

Lasswade Open XC  

04/11/2018

National Short Course XC Champs  

10/11/2018

Livingston XC Series  

17/11/2018

East District XC League  

24/11/2018

Indoor League  

01/12/2018

East District XC Champs  

08/12/2018

3000m Indoor Champs  

04/01/2019

More
East District XC League  

20/10/2018

East District XC Relays  

13/10/2018

Linlithgow Road Race  

07/10/2018

Livingston XC Series  

06/10/2018

WL Schools XC  

03/10/2018

Club Championships  

16/09/2018

Central & South League  

09/09/2018

Throws GP  

08/09/2018

More