RESULTS

Scottish Indoor League 1

U11 Girls
60m
Kishi Aremu 9.50
Natalie McAdam 3rd 10.27
Standing Long Jump
Natalie McAdam 1.78m
Kishi Aremu 1.44m
 
U13 Girls
60m
Heather Sutherland 12.03
Alannah Snowden 9.47
200m
Imogen Marshall 36.54
Alannah Snowden 32.18
800m
Roxanne Hardie 3:11.07
Mia Sokoluk 2:45.60
High Jump
Mia Sokoluk 1.20m
Imogen Marshall 1.10m
Long Jump
Alannah Snowden 3.59m
Heather Sutherland 2.17m
Shot Putt
Mia Sokoluk 5.22m
Roxanne Hardie 5.14m
 
U13 Boys
60m
Alex Thomson 9.58
200m
Ryan Stirling 32.40
800m
Matthew MacIver 3:10.89
High Jump
Alex Thomson 1.10m
Long Jump
Taylor Thomson 3.09m
Shot Putt
Taylor Thomson 4.20m
 
U15 Girls
60m
Kirsten Morris 10.00
Erin Cameron 9.18
200m
Ella Watson 28.15
300m
Sophie Messenger 47.96
Kirsten Morris 53.11
800m
Anna Allison 3:00.14
60m Hurdles
Anna Allison 13.25
High Jump
Sophie Messenger 1.35m
Long Jump
Rachel Small 3.34m
Ella Watson 2nd 4.56m
Shot Putt
Erin Cameron 7.18m
Kirsten Morris 4.34m
 
U15 Boys
60m
Rhys Ross 3rd 8.24
200m
Ryan Simm 30.15
400m
Rhys Ross 64.92
800m
Daniel Sutherland 3:05.51
Long Jump
Daniel Sutherland 3.11m
Shot Putt
Ryan Simm 4.82m
 
U17 Women
60m
Zoe Dunn 9.62
300m
Zoe Dunn 50.52
800m
Shannon Prevost 2:48.03
High Jump
Zoe Dunn 1.25m
Shot Putt
Shannon Prevost 7.54m
 
U17 Men
60m
Lewis MacIver 8.05
Logan Tait 8.75
200m
Ryan Duncan 26.48
Dominic Boyle 25.86
400m
Lewis MacIver 56.78
Angus McDonald 58.91
800m
Jonathan Marshall 2:30.92
Fraser Morris 3rd 2:08.36
High Jump
Ryan Duncan 1.50m
Dominic Boyle 1.40m
Long Jump
Lewis MacIver 4.65m
Euan MacIver 4.57m
Shot Putt
David Batley 8.78m
Logan Campbell 8.11m
 
U20 Women
60m
Iona McDonald 8.30
200m
Katie Craig 30.28
400m
Iona McDonald 1st 59.72
800m
Katie Craig 2:26.16
 
U20 Men
60m
Michael Wards 8.09
Matthew Power 7.82
200m
Michael Wards 25.42
Matthew Power 24.41
400m
Richard Arthurs 53.18
Aidan McKeown 60.93
800m
Finlay MacIver 2:21.23
Aidan Brady 1st 1:59.22
Long Jump
Aidan McKeown 5.18m
Matthew Power 4.01m
Shot Putt
Finlay MacIver 5.17m
Richard Arthurs 3rd 7.07m
Livingston Open Meeting
RJT Grand Prix  

28/04/2019

Grangemouth Open Graded  

01/05/2019

BUCS Championships  

04/05/2019

Scottish Athletics League  

04/05/2019

Youth Development League  

05/05/2019

BUCS Championships  

05/05/2019

BUCS Championships  

06/05/2019

District Championships  

11/05/2019

More
Primary Schools XC  

20/04/2019

SU Championships  

20/04/2019

10,000m Champs  

19/04/2019

Livingston Open  

17/04/2019

Scottish Women's League  

14/04/2019

Throws GP  

13/04/2019

Pitreavie Club Champs  

06/04/2019

Edinburgh & Lothian Trials  

31/03/2019

More