RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 2

U11 Boys
150m
Connor Greenhorn A 5th 25.15 2.8
Aaron Watson B 6th 30.91 3.0
600m
Connor Greenhorn A 6th 2:06.80
Aaron Watson B 7th 2:47.19
Long Jump
Connor Greenhorn A 7th 2.62m
Aaron Watson B 7th 2.22m
 
U13 Girls
200m
Alannah Snowden A 2nd 30.95 3.8
Roxanne Hardie B 2nd 31.45 5.4
1200m
Roxanne Hardie A 5th 4:55.36
70m Hurdles
Megan Forrester A 3rd 14.15 4.6
4x100m Relay
Alannah Snowden 4th 59.91
Roxanne Hardie
Megan Forrester
Alice Reedie
Long Jump
Alannah Snowden A 4th 3.64m
Megan Forrester B 2nd 3.50m
Shot Put
Roxanne Hardie A 6th 4.70m
Alice Reedie B 3rd 4.40m
 
U13 Boys
200m
Brodie Nixon A 4th 29.88 4.5
Alex Thomson B 4th 31.60 2.5
1500m
Moray Butler A 6th 5:44.07
Long Jump
Moray Butler A 3rd 4.19m
Brodie Nixon B 3rd 3.67m
Shot Put
Brodie Nixon A 4th 6.41m
Alex Thomson B 4th 4.88m
 
U15 Girls
200m
Kirsten Bowie A 1st 26.64 4.7
Ella Watson B 1st 28.20 6.2
1500m
Rachel Small A 5th 6:21.74
Hannah Reedie B 1st 6:23.66
4x100m Relay
Rachael Nanor 1st 53.43
Erin Cameron
Ella Watson
Kirsten Bowie
Shot Put
Erin Cameron A 1st 7.64m
Rachel Small B 6th 5.65m
Javelin
Rachael Nanor A 6th 9.01m
Hannah Reedie B 5th 8.53m
 
U15 Boys
200m
Logan Beagley A 4th 27.93 3.6
Jay Turnbull B 5th 30.10 3.3
1500m
Logan Beagley A 1st 4:49.11
Jay Turnbull B 3rd 5:36.32
Javelin
Jay Turnbull A 7th 6.89m
Logan Beagley B 3rd 3.92m
 
U17 Women
200m
Shannon Evans A 2nd 28.15 7.1
Zoe Dunn B 4th 29.86 2.8
1500m
Zoe Dunn A 4th 5:35.79
High Jump
Zoe Dunn A 3rd 1.35m
Shannon Evans B 2nd 1.15m
Long Jump
Shannon Evans A 4th 3.98m
 
U17 Men
200m
Ryan Duncan A 5th 25.64 3.4
Angus McDonald B 1st 25.59 3.8
1500m
Fraser Morris A 2nd 4:36.89
Ross Paterson B 3rd 5:23.45
High Jump
Dominic Boyle A 4th 1.45m
Ryan Duncan B 2nd 1.45m
Shot Put
Jude Robertson A 7th 5.66m
Dominic Boyle B 2nd 6.74m
 
Senior Women
200m
Iona McDonald (U20) A 1st 26.48 5.3
Katie Crawford (U20) B 2nd 30.87 1.9
Javelin
Iona McDonald (U20) A 4th 13.69m
Katie Crawford (U20) B 2nd 12.75m
 
Senior Men
200m
Matthew Power A 3rd 24.25 3.9
Aidan McKeown (U20) B 3rd 26.70 3.4
1500m
Alastair White A 6th 5:02.21
Calum McLean B 5th 5:03.49
High Jump
Matthew Power A 2nd 1.50m
Alastair White B 1st 1.40m
Javelin
Stephen Leek A 3rd 37.18m
Aidan McKeown (U20) B 1st 30.83m
 
Masters Men
200m
Brian Thompson A 6th 28.67 2.4
WL Schools XC  

02/10/2019

Livingston XC Series  

05/10/2019

East District XC Relays  

12/10/2019

East District XC League  

19/10/2019

National XC Relays  

26/10/2019

Indoor League  

27/10/2019

Lasswade Open XC  

03/11/2019

National Short Course XC Champs  

09/11/2019

More
National Relay Champs  

15/09/2019

RJT Grand Prix  

15/09/2019

Jumps GP  

14/09/2019

Perth Open Champs  

14/09/2019

SDS Senior Champs  

11/09/2019

Club Championships  

08/09/2019

Grangemouth Open Graded  

04/09/2019

Central & South League  

01/09/2019

More