Livingston Athletic Club Livingston Athletic Club

Central & South of Scotland Athletic League - Div 2
Sun 30 Jun 2019Sunday 30 June 2019

Name   Round Pos Perf Wind
U11 Boys
150m
Connor Greenhorn PB A A 5th5th 25.15 w 2.8
Aaron Watson PB B B 6th6th 30.91 w 3.0
600m
Connor Greenhorn PB A A 6th6th 2:06.80
Aaron Watson B B 7th7th 2:47.19
Long Jump
Connor Greenhorn A A 7th7th 2.62m
Aaron Watson B B 7th7th 2.22m
U13 Girls
200m
Alannah Snowden PB A A 2nd2nd 30.95 w 3.8
Roxanne Hardie PB B B 2nd2nd 31.45 w 5.4
1200m
Roxanne Hardie A A 5th5th 4:55.36
70m Hurdles
Megan Forrester A A 3rd3rd 14.15 w 4.6
4x100m Relay
Alannah Snowden  4th4th 59.91
Roxanne Hardie
Megan Forrester
Alice Reedie
Long Jump
Alannah Snowden A A 4th4th 3.64m
Megan Forrester PB B B 2nd2nd 3.50m
Shot Put
Roxanne Hardie A A 6th6th 4.70m
Alice Reedie B B 3rd3rd 4.40m
U13 Boys
200m
Brodie Nixon A A 4th4th 29.88 w 4.5
Alex Thomson B B 4th4th 31.60 w 2.5
1500m
Moray Butler A A 6th6th 5:44.07
Long Jump
Moray Butler PB A A 3rd3rd 4.19m
Brodie Nixon B B 3rd3rd 3.67m
Shot Put
Brodie Nixon A A 4th4th 6.41m
Alex Thomson B B 4th4th 4.88m
U15 Girls
200m
Kirsten Bowie PB A A 1st1st 26.64 w 4.7
Ella Watson B B 1st1st 28.20 w 6.2
1500m
Rachel Small A A 5th5th 6:21.74
Hannah Reedie B B 1st1st 6:23.66
4x100m Relay
Rachael Nanor  1st1st 53.43
Erin Cameron
Ella Watson
Kirsten Bowie
Shot Put
Erin Cameron PB A A 1st1st 7.64m
Rachel Small B B 6th6th 5.65m
Javelin
Rachael Nanor A A 6th6th 9.01m
Hannah Reedie B B 5th5th 8.53m
U15 Boys
200m
Logan Beagley PB A A 4th4th 27.93 w 3.6
Jay Turnbull B B 5th5th 30.10 w 3.3
1500m
Logan Beagley A A 1st1st 4:49.11
Jay Turnbull B B 3rd3rd 5:36.32
Javelin
Jay Turnbull A A 7th7th 6.89m
Logan Beagley B B 3rd3rd 3.92m
U17 Women
200m
Shannon Evans PB A A 2nd2nd 28.15 w 7.1
Zoe Dunn PB B B 4th4th 29.86 w 2.8
1500m
Zoe Dunn A A 4th4th 5:35.79
High Jump
Zoe Dunn A A 3rd3rd 1.35m
Shannon Evans B B 2nd2nd 1.15m
Long Jump
Shannon Evans PB A A 4th4th 3.98m
U17 Men
200m
Ryan Duncan PB A A 5th5th 25.64 w 3.4
Angus McDonald PB B B 1st1st 25.59 w 3.8
1500m
Fraser Morris PB A A 2nd2nd 4:36.89
Ross Paterson PB B B 3rd3rd 5:23.45
High Jump
Dominic Boyle PB A A 4th4th 1.45m
Ryan Duncan B B 2nd2nd 1.45m
Shot Put
Jude Robertson A A 7th7th 5.66m
Dominic Boyle B B 2nd2nd 6.74m
Senior Women
200m
Iona McDonald A A 1st1st 26.48 w 5.3
Katie Crawford B B 2nd2nd 30.87 1.9
Javelin
Iona McDonald A A 4th4th 13.69m
Katie Crawford PB B B 2nd2nd 12.75m
Senior Men
200m
Matthew Power A A 3rd3rd 24.25 w 3.9
Aidan McKeown PB B B 3rd3rd 26.70 w 3.4
1500m
Alastair White A A 6th6th 5:02.21
Calum McLean PB B B 5th5th 5:03.49
High Jump
Matthew Power PB A A 2nd2nd 1.50m
Alastair White B B 1st1st 1.40m
Javelin
Stephen Leek A A 3rd3rd 37.18m
Aidan McKeown B B 1st1st 30.83m
Masters Men
200m
Brian Thompson A A 6th6th 28.67 w 2.4
Downloads
Key
PB Improved Personal Best