RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 2

U11 Boys
80m
Archie Hendry A 5th 13.29 -3.1
Marcel Halinowski B 2nd 13.23 -1.5
600m
Connor Greenhorn A 4th 2:08.04
Marcel Halinowski B 5th 2:15.58
Long Jump
Connor Greenhorn A 7th 2.69m
Archie Hendry B 4th 2.59m
 
U13 Girls
100m
Alannah Snowden A 4th 15.57 -3.5
Lucy Boules B 6th 16.06 -3.3
800m
Mia Sokoluk A 5th 2:44.28
Roxanne Hardie B 6th 3:01.06
Shot Put
Lucy Boules A 4th 5.68m
Roxanne Hardie B 4th 4.95m
Javelin
Mia Sokoluk A 4th 13.27m
Alannah Snowden B 3rd 9.95m
 
U13 Boys
100m
Brodie Nixon A 2nd 14.25 -2.9
Alex Thomson B 4th 16.20 -4.1
800m
Moray Butler A 5th 2:44.10
Gregor Calvert B 2nd 2:46.13
Shot Put
Brodie Nixon A 5th 5.98m
Alex Thomson B 3rd 5.32m
Javelin
Moray Butler A 3rd 16.15m
Alex Thomson B 4th 10.78m
 
U15 Girls
100m
Kirsten Bowie A 4th 14.25 -3.4
Maia Campbell B 1st 14.04 -3.9
800m
Anna Allison A 6th 2:48.4
High Jump
Anna Allison A 5th 1.35m
Long Jump
Erin Cameron A 4th 3.93m
Kirsten Morris B 8th 2.47m
 
U15 Boys
100m
Lucas Reiter A 7th 14.76 -3.7
400m
Elliot Frame A 2nd 60.94
800m
Elliot Frame A 2nd 2:21.4
Long Jump
Elliot Frame A 5th 4.01m
Lucas Reiter B 6th 3.04m
 
U17 Women
300m
Zoe Dunn A 5th 49.00
800m
Zoe Dunn A 3rd 2:43.73
 
U17 Men
100m
Lewis MacIver A 2nd 12.60 -3.4
Ryan Duncan B 2nd 13.32 -4.9
400m
Lewis MacIver A 1st 53.29 -3.3
800m
Fraser Morris A 1st 2:04.14
Angus McDonald B 2nd 2:32.05
Long Jump
Ryan Duncan A 2nd 5.02m
Angus McDonald B 2nd 4.72m
Javelin
Ryan Duncan A 4th 20.89m
Angus McDonald B 3rd 18.34m
 
Senior Women
100m
Iona McDonald (U20) A 2nd 13.75 -3.5
Katie Crawford (U20) B 4th 15.25 -3.0
400m
Iona McDonald (U20) A 1st 61.59
Katie Crawford (U20) B 4th 72.99
Long Jump
Rachel Gibb (U20) A 4th 4.06m
Katie Crawford (U20) B 3rd 2.88m
Discus
Rachel Gibb (U20) A 5th 12.47m
 
Senior Men
100m
Matthew Power A 4th 12.51 -4.4
Richard Arthurs (U20) B 1st 12.40 -3.2
400m
Richard Arthurs (U20) A 2nd 55.03
Matthew Power B 1st 56.23
800m
Calum McLean A 4th 2:17.46
Alastair White B 1st 2:19.43
Long Jump
Aidan McKeown (U20) A 2nd 5.33m
Alastair White B 1st 4.75m
Shot Put
Aidan McKeown (U20) A 4th 7.88m
Calum McLean B 1st 7.54m
Livingston Open Cross Country Series
East District XC League  

23/11/2019

Indoor League  

01/12/2019

East District XC Champs  

07/12/2019

Indoor 3000m Champs  

03/01/2020

Inter-District XC  

11/01/2020

Indoor League  

12/01/2020

National Indoor Open  

18/01/2020

East District XC League  

18/01/2020

More
Livingston XC Series  

16/11/2019

National Short Course XC Champs  

09/11/2019

Lasswade Open XC  

03/11/2019

Indoor League  

27/10/2019

National XC Relays  

26/10/2019

East District XC League  

19/10/2019

East District XC Relays  

12/10/2019

Livingston XC Series  

05/10/2019

More