RESULTS

Scottish Schools Indoor Track & Field Championships

U16 Girls
60m
Lorna Ure Heat 7 7th 9.28
200m
Lorna Ure Heat 5 5th 30.98
Iona McDonald Heat 6 2nd 27.65
Abby Duncan Heat 6 5th 29.36
300m
Rebecca Calder Heat 2 3rd 44.20
Lorna Ure Heat 4 5th 48.64
Rebecca Calder Semi 3 3rd 44.61
Rebecca Calder Final  4th 44.26
800m
Courtney Moffat Heat 4 5th 2:34.89
Isla Calvert Heat 6 5th 2:30.57
60m Hurdles
Rachel Gibb Heat 1 6th 10.48
Eve Allison Heat 5 4th 10.56
High Jump
Eve Allison Final  12th 1.46m
Rachel Gibb Final  24th 1.36m
Long Jump
Rebecca Calder Final  16th 4.55m
Shot Put
Alix Fairley Final  11th 8.77m
Heather Scott Final  19th 7.91m
 
U16 Boys
60m
Kieran Swanson Heat 2 2nd 7.81
Fraser Steele Heat 3 7th 8.04
David Threlfall Heat 4 5th 8.17
Kieran Swanson Semi 3 3rd 7.74
Kieran Swanson Final  8th 7.72
200m
Fraser Steele Heat 4 3rd 25.64
Rhys Findlay Heat 5 5th 27.21
Fraser Morris Heat 5 6th 28.82
Kieran Swanson Heat 6 1st 24.53
Kieran Swanson Semi 2 2nd 24.36
Kieran Swanson Final  5th 24.70
800m
Fraser Morris Heat 5 7th 2:31.17
High Jump
Kieran Swanson Final  2nd 1.75m
Long Jump
David Threlfall Final  12th 5.32m
Shot Put
David Threlfall Final  15th 9.29m
 
O16 Girls
60m
Chloe McAlear Heat 1 4th 8.30
Hazel Shanley Heat 6 1st 8.24
Hazel Shanley Semi 1 3rd 8.10
Hazel Shanley Final  8th 8.10
300m
Nicole Kinghorn Heat 2 4th 44.45
Chloe McAlear Heat 3 3rd 44.79
Chloe McAlear Semi 1 5th 44.69
800m
Hannah Mairs Heat 2 7th 2:53.18
1500m
Nicole Kinghorn Heat 1 9th 6:02.79
Hannah Mairs Heat 1 10th 6:13.81
60m Hurdles
Taygan Henry Heat 1 1st 9.46
Taygan Henry Final  5th 9.43
Long Jump
Hazel Shanley Final  6th 5.10m
Taygan Henry Final  7th 4.95m
Shot Put
Zoe Yule Final  3rd 10.52m
 
O16 Boys
60m
Ewan Ballantyne Heat 1 3rd 7.60
800m
Alastair White Heat 1 5th 2:03.11
Nathan Campbell Heat 4 8th 2:13.49
Alastair White Final B 7th 2:09.58
High Jump
Ewan Ballantyne Final  11th 1.61m
Long Jump
Ewan Ballantyne Final  20th 5.39m
WL Schools XC  

02/10/2019

Livingston XC Series  

05/10/2019

East District XC Relays  

12/10/2019

East District XC League  

19/10/2019

National XC Relays  

26/10/2019

Indoor League  

27/10/2019

Lasswade Open XC  

03/11/2019

National Short Course XC Champs  

09/11/2019

More
National Relay Champs  

15/09/2019

RJT Grand Prix  

15/09/2019

Jumps GP  

14/09/2019

Perth Open Champs  

14/09/2019

SDS Senior Champs  

11/09/2019

Club Championships  

08/09/2019

Grangemouth Open Graded  

04/09/2019

Central & South League  

01/09/2019

More