RESULTS

West Lothian Secondary Schools T&F Championships

U14 Girls
100m
Unnam Chaudry Heat 1 6th 15.43
Sophie Ure Heat 3 1st 14.78
Shannon Prevost Heat 3 2nd 14.91
Sophie Ure Final  1st 14.94
Shannon Prevost Final  5th 15.30
800m
Sophie Ure Final  1st 2:42.16
Shannon Prevost Final  2nd 2:42.26
Long Jump
Erin Cameron Final  1st 4.01m
Zoe Dunn Final  4th 3.57m
Anna Allison Final  8th 3.40m
Unnam Chaudry Final  9th 3.26m
Bronti Jenkins Final  14th 2.91m
 
U14 Boys
100m
Angus McDonald Heat 3 3rd 14.35
Long Jump
Angus McDonald Final  3rd 4.01m
Geosyl Okocha Final  4th 3.80m
Logan Tait Final  5th 3.71m
 
U15 Girls
100m
Isla Calvert Heat 1 1st 13.83
Eve Neally Heat 3 2nd 14.79
Chloe Anderson Heat 3 6th 15.46
Isla Calvert Final  1st 13.68
Eve Neally Final  4th 14.91
800m
Isla Calvert Final  1st 2:17.80
Charlie Maree Nolan Final  2nd 2:34.11
Long Jump
Eve Neally Final  7th 3.50m
Chloe Anderson Final  12th 2.96m
Shot Putt
Alix Fairley Final  1st 9.92m
 
U15 Boys
100m
Fraser Morris Heat 3 1st 13.27
Fraser Morris Final  2nd 13.22
800m
Fraser Morris Final  1st 2:15.18
Dominic Boyle Final  2nd 2:23.53
Long Jump
Andrew Cowie Final  3rd 4.56m
Dominic Boyle Final  6th 4.49m
Christopher Castillo Final  10th 4.33m
Daniel Parkinson Final  12th 4.23m
Luke Berriman Final  22nd 2.94m
Shot Putt
Andrew Cowie Final  8th 8.60m
Daniel Parkinson Final  10th 8.34m
Luke Berriman Final  13th 7.65m
 
U16 Girls
100m
Georgia Fraser Heat 1 2nd 14.11
Katie Craig Heat 2 3rd 14.86
Emmie Meechan Heat 3 1st 13.24
Ellissa McQueen Heat 3 2nd 14.07
Emmie Meechan Final  2nd 13.47
Georgia Fraser Final  3rd 14.13
Ellissa McQueen Final  5th 14.40
800m
Katie Craig Final  1st 2:28.75
High Jump
Kirstin Jensen Final  15th 1.15m
Javelin
Kirstin Jensen Final  13th 12.80m
 
U16 Boys
100m
Matthew Boules Heat 2 1st 12.22
Matthew Boules Final  1st 12.45
800m
Alastair Marshall Final  1st 2:10.23
Jack Cruickshank Final  4th 2:20.19
High Jump
Matthew Boules Final  1st 1.70m
 
U20 Women
100m
Tia Henry Heat 1 1st 13.51
Eilidh Brown Heat 1 2nd 13.85
Chloe McAlear Heat 2 1st 13.45
Abby Duncan Heat 2 2nd 13.51
Hazel Shanley Heat 3 1st 12.74
Eve Allison Heat 3 2nd 14.04
Hazel Shanley Final  1st 12.82
Tia Henry Final  2nd 13.56
Abby Duncan Final  3rd 13.63
Chloe McAlear Final  4th 13.74
Eilidh Brown Final  5th 14.05
Eve Allison Final  6th 14.19
800m
Sarah Calvert Final  1st 2:18.61
Iona McDonald Final  2nd 2:28.12
Courtney Moffat Final  3rd 2:35.63
Hannah Mairs Final  4th 2:38.64
Katie Crawford Final  6th 3:03.65
High Jump
Tia Henry Final  1st 1.50m
Eve Allison Final  2nd 1.45m
Javelin
Chloe Milne Final  5th 17.15m
Courtney Moffat Final  14th 11.51m
 
U20 Men
100m
Fraser Steele Heat 1 1st 12.04
Ewan Ballantyne Heat 2 1st 12.02
Harrison Spence Heat 2 2nd 12.30
Richard Arthurs Heat 2 3rd 12.40
David Threlfall Heat 3 2nd 13.01
Fraser Steele Final  1st 11.81
Ewan Ballantyne Final  2nd 12.06
Richard Arthurs Final  3rd 12.24
Harrison Spence Final  4th 12.27
David Threlfall Final  8th 12.92
800m
Declan Wynne Final  1st 2:13.08
High Jump
Ewan Ballantyne Final  2nd 1.75m
David Threlfall Final  4th 1.70m
Indoor League  

06/01/2018

3000m Indoor Champs  

07/01/2018

Grangemouth Indoor Open  

10/01/2018

Inter-District XC  

13/01/2018

National Indoor Open  

13/01/2018

East District XC League  

20/01/2018

Indoor League  

27/01/2018

U17 Indoor Champs  

28/01/2018

More
East District XC Champs  

09/12/2017

Grangemouth Indoor Open  

06/12/2017

Vogrie parkrun  

02/12/2017

Livingston parkrun  

02/12/2017

Edinburgh parkrun  

02/12/2017

East District XC League  

25/11/2017

Falkirk parkrun  

25/11/2017

Livingston parkrun  

25/11/2017

More