RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 2

U11 Girls
80m
Ellissa McQueen A 2nd 12.74
Alex White B 5th 14.27
600m
Isla Calvert A 1st 2:03.02
Rachel Gibb B 2nd 2:14.17
4x100m Relay
Jasmin Smith 1st 65.77
Rachel Gibb
Isla Calvert
Ellissa McQueen
Long Jump
Jasmin Smith A 5th 2.80m
Alex White B 4th 2.72m
 
U11 Boys
80m
Aidan Brady A 1st 12.03
Arron Black B 4th 13.15
600m
Fraser Morris A 2nd 1:56.50
Alastair Marshall B 2nd 2:06.43
4x100m Relay
Aidan Brady 1st 65.30
Adam Rayer
Fraser Morris
Arron Black
Long Jump
Aidan Brady A 1st 3.69m
Adam Rayer B 6th 2.30m
 
U13 Girls
100m
Robyn Fairley A 1st 13.92
Chloe McAlear B 1st 14.23
800m
Sarah Calvert A 1st 2:32.37
Hannah Mairs B 2nd 2:52.61
4x100m Relay
Chloe McAlear 1st 58.12
Robyn Fairley
Tia Henry
Sarah Calvert
Long Jump
Tia Henry A 1st 4.00m
Chloe McAlear B 3rd 3.64m
Shot Putt
Robyn Fairley A 1st 6.40m
Tia Henry B 3rd 4.61m
Javelin
Sarah Calvert A 4th 9.57m
Hannah Mairs B 2nd 9.56m
 
U13 Boys
100m
Ewan Ballantyne A 1st 13.03
Finlay Cook B 4th 15.33
800m
Nathan Campbell A 4th 2:38.94
Finlay Cook B 3rd 2:52.98
High Jump
Ewan Ballantyne A 2nd 1.25m
Shot Putt
Dre Ritchie A 5th 4.96m
Nathan Campbell B 4th 4.95m
Javelin
Dre Ritchie A 5th 12.20m
Nathan Campbell B 3rd 8.10m
 
U15 Girls
100m
Hazel Shanley A 3rd 13.74
Taygan Henry B 4th 14.10
800m
Katie Marshall A 6th 2:54.2
Sydney Nicholson B 6th 3:08.5
4x100m Relay
Hazel Shanley 3rd 57.44
Keri Gibson
Taygan Henry
Sydney Nicholson
Long Jump
Hazel Shanley A 5th 3.61m
Keri Gibson B 4th 2.68m
Shot Putt
Morna Horn A 5th 5.06m
Keri Gibson B 2nd 4.96m
Javelin
Taygan Henry A 2nd 16.91m
Morna Horn B 2nd 10.83m
 
U15 Boys
100m
Fraser McLean A 5th 15.43
400m
Fraser McLean A 6th 73.45
Alastair White B 3rd 66.14
High Jump
Alastair White A 2nd 1.35m
Long Jump
Alastair White A 3rd 4.57m
Shot Putt
Fraser McLean A 4th 6.54m
 
U17 Women
100m
Isla Bruce A 5th 14.37
Audrey Shanks-Rubinos B 5th 15.05
300m
Anna McPhillips A 5th 52.85
Audrey Shanks-Rubinos B 3rd 50.26
800m
Audrey Shanks-Rubinos A 2nd 3:01.16
Shot Putt
Anna McPhillips A 3rd 6.14m
Isla Bruce B 2nd 5.66m
Discus
Isla Bruce A 4th 11.08m
 
U17 Men
100m
Grant Kirkwood A 3rd 12.75
Calum McLean B 2nd 14.22
400m
Andrew Mitchell A 4th 54.59
Ryan White B 5th 63.73
800m
Andrew Mitchell A 3rd 2:09.15
Calum McLean B 3rd 2:28.50
High Jump
Grant Kirkwood A 1st 1.55m
Long Jump
Andrew Mitchell A 1st 4.99m
Ryan White B 4th 3.51m
Discus
Grant Kirkwood A 1st 25.68m
Ryan White B 2nd 7.14m
 
Senior Women
100m
Patty Kosciuk (U20) A 3rd 14.36
Sharon Grierson B 4th 16.41
400m
Eileen Hulse (U20) A 3rd 68.12
Patty Kosciuk (U20) B 3rd 78.61
800m
Robyn McDowall A 4th 2:47.02
3000m
Sue McDowall A 4th 13:46.71
Robyn McDowall B 2nd 15:18.21
100m Hurdles
Eileen Hulse (U20) A 1st 22.33
4x400m Relay
Eileen Hulse (U20) 3rd 4:57.51
Sue McDowall
Yvonne Crilly
Robyn McDowall
Triple Jump
Eileen Hulse (U20) A 1st 9.61m
Patty Kosciuk (U20) B 1st 8.26m
Discus
Patty Kosciuk (U20) A 2nd 16.32m
Sharon Grierson B 4th 13.63m
 
Senior Men
100m
Shawn Wright (U20) A 3rd 11.79
Ian Hardacre B 3rd 12.12
400m
Shawn Wright (U20) A 1st 51.12
Alistair Dalgleish B 1st 52.53
800m
Alistair Dalgleish A 4th 2:10.36
110m Hurdles
Ruaridh McCusker (U20) A 1st 20.57
Shawn Wright (U20) B 1st 24.50
4x400m Relay
Ian Hardacre 1st 3:35.16
Alistair Dalgleish
Andrew Mitchell (U17)
Shawn Wright (U20)
High Jump
Shawn Wright (U20) A 4th 1.50m
Ian Hardacre B 3rd 1.35m
Long Jump
Ruaridh McCusker (U20) A 4th 5.20m
Ian Hardacre B 4th 4.71m
Shot Putt
John McOmish A 4th 8.21m
Ian Hardacre B 4th 7.64m
Javelin
Ruaridh McCusker (U20) A 4th 26.88m
John McOmish B 3rd 25.23m
 
Masters Women
800m
Yvonne Crilly A 1st 2:37.40
3000m
Yvonne Crilly A 1st 11:28.37
 
Masters Men
100m
Ewan Calvert A 4th 14.13
Stephen Marshall B 3rd 15.21
800m
Ewan Calvert A 1st 2:18.76
Stephen Marshall B 2nd 2:39.61
Indoor League  

06/01/2018

3000m Indoor Champs  

07/01/2018

Grangemouth Indoor Open  

10/01/2018

Inter-District XC  

13/01/2018

National Indoor Open  

13/01/2018

East District XC League  

20/01/2018

Indoor League  

27/01/2018

U17 Indoor Champs  

28/01/2018

More
East District XC Champs  

09/12/2017

Grangemouth Indoor Open  

06/12/2017

Vogrie parkrun  

02/12/2017

Livingston parkrun  

02/12/2017

Edinburgh parkrun  

02/12/2017

East District XC League  

25/11/2017

Falkirk parkrun  

25/11/2017

Livingston parkrun  

25/11/2017

More