RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 2

U11 Boys
80m
Ethan Smyth A 8th 13.69 3.7
600m
Ethan Smyth A 8th 2:12.30
Long Jump
Ethan Smyth A 7th 2.92m
 
U13 Girls
100m
Alannah Snowden A 5th 14.97 1.4
Lucy Boules B 5th 15.84 1.3
800m
Roxanne Hardie A 6th 2:58.95
High Jump
Lucy Boules A 2nd 1.25m
Roxanne Hardie B 4th 1.05m
Long Jump
Alannah Snowden A 4th 3.55m
Lucy Boules B 4th 3.25m
 
U13 Boys
100m
Alex Thomson A 6th 15.02 2.9
Moray Butler B 3rd 14.61 1.5
800m
Moray Butler A 4th 2:37.89
High Jump
Alex Thomson A 4th 1.10m
Long Jump
Moray Butler A 3rd 3.76m
Alex Thomson B 1st 3.52m
 
U15 Girls
100m
Kirsten Bowie A 1st 12.81 2.4
Ella Watson B 1st 13.33 3.7
800m
Anna Allison A 7th 2:41.85
Hannah Stafford B 6th 2:57.43
Long Jump
Maia Campbell A 6th 3.68m
Amy Taylor B 5th 3.62m
Discus
Erin Cameron A 2nd 15.10m
Rachel Small A 3rd 12.32m
 
U15 Boys
100m
Jay Turnbull A 8th 14.73 1.1
Ryan Simm B 5th 14.76 0.6
800m
Logan Beagley A 1st 2:18.45
Jay Turnbull B 5th 2:45.04
Shot Put
Logan Beagley A 8th 5.06m
Ryan Simm B 4th 5.02m
Discus
Ryan Simm A 7th 9.68m
Logan Beagley B 4th 8.94m
 
U17 Women
300m
Zoe Dunn A 4th 46.63
Shannon Prevost B 4th 48.59
800m
Zoe Dunn A 2nd 2:40.78
Shannon Prevost B 1st 2:44.27
Long Jump
Zoe Dunn A 3rd 4.03m
Shot Put
Shannon Prevost A 4th 7.39m
 
U17 Men
100m
Angus McDonald A 6th 12.85 -0.4
Logan Campbell B 3rd 13.02 0.1
400m
Lewis MacIver A 2nd 54.77
Fraser Morris B 1st 54.45
800m
Fraser Morris A 2nd 2:12.54
Angus McDonald B 1st 2:27.03
4x100m Relay
Angus McDonald 1st 49.73
Lewis MacIver
Logan Campbell
Luke Berriman
Long Jump
Angus McDonald A 5th 4.63m
Luke Berriman B 3rd 3.91m
Discus
Daniel Parkinson A 2nd 23.60m
Logan Campbell B 1st 20.47m
 
Senior Women
100m
Katie Crawford (U20) A 6th 14.72 0.7
400m
Katie Crawford (U20) A 6th 72.76
Shot Put
Katie Crawford (U20) A 6th 5.55m
 
Senior Men
100m
Matthew Power A 3rd 11.62 3.4
Aidan McKeown (U20) B 3rd 13.07 2.6
400m
Aidan McKeown (U20) A 5th 58.37
Calum McLean B 4th 59.79
800m
Calum McLean A 6th 2:24.01
4x100m Relay
Matthew Power 2nd 49.32
Stephen Leek
Aidan McKeown (U20)
Calum McLean
Long Jump
Stephen Leek A 2nd 5.66m
Matthew Power B 2nd 4.65m
Discus
Stephen Leek A 3rd 22.96m
Aidan McKeown (U20) B 2nd 15.37m
 
Masters Men
100m
Brian Thompson A 2nd 13.32 1.7

Notes:
Provisional track results only. Field results not available yet.

Livingston Open Cross Country Series
East District XC League  

23/11/2019

Indoor League  

01/12/2019

East District XC Champs  

07/12/2019

Indoor 3000m Champs  

03/01/2020

Inter-District XC  

11/01/2020

Indoor League  

12/01/2020

National Indoor Open  

18/01/2020

East District XC League  

18/01/2020

More
Livingston XC Series  

16/11/2019

National Short Course XC Champs  

09/11/2019

Lasswade Open XC  

03/11/2019

Indoor League  

27/10/2019

National XC Relays  

26/10/2019

East District XC League  

19/10/2019

East District XC Relays  

12/10/2019

Livingston XC Series  

05/10/2019

More