RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 2

U11 Girls
80m
Nikisha Wright A 2nd 12.1
Yasmin Eddie B 4th 14.6
800m
Hayley Donaldson A 4th 3:25.2
Terri Cairns B 4th 3:45.2
4x100m Relay
Nikisha Wright 1st 71.6
Yasmin Eddie
Hayley Donaldson
Terri Cairns
Long Jump
Nikisha Wright A 2nd 3.65m
Yasmin Eddie B 5th 2.42m
 
U11 Boys
80m
Robbie Nairn A 1st 11.8
Thomas Gheel B 1st 12.5
800m
Thomas Gheel A 3rd 2:53.2
Scott Malcolm B 2nd 2:58.1
Long Jump
Robbie Nairn A 1st 3.69m
Scott Malcolm B 3rd 2.92m
 
U13 Girls
100m
Rhiannon Armstrong A 1st 13.6
Eileen Hulse B 3rd 15.0
200m
Rhiannon Armstrong A 1st 29.4
Eileen Hulse B 4th 31.6
800m
Blair Wood A 1st 2:37.9
Melanie Sneddon B 3rd 2:59.6
4x100m Relay
Unknown 2nd 60.3
Long Jump
Rhiannon Armstrong A 2nd 4.00m
Blair Wood B 4th 3.26m
Shot Putt
Lauren Macleod A 7th 4.93m
Melanie Sneddon B 6th 3.99m
Javelin
Melanie Sneddon A 5th 7.69m
Lauren Macleod B 5th 5.64m
 
U13 Boys
100m
Scott Henderson A 3rd 14.0
Shawn Wright B 1st 15.2
200m
Scott Henderson A 4th 30.6
Shawn Wright B 3rd 31.8
800m
Euan McCormack A 6th 3:00.3
Ruaridh McCusker B 5th 3:05.3
4x100m Relay
Ruaridh McCusker 3rd 63.7
Euan McCormack
Shawn Wright
Scott Henderson
High Jump
Shawn Wright A 2nd 1.20m
Scott Henderson B 2nd 1.10m
Shot Putt
Ruaridh McCusker A 2nd 6.10m
Euan McCormack B 3rd 4.84m
Javelin
Ruaridh McCusker A 4th 18.49m
Euan McCormack B 4th 9.79m
 
U15 Girls
100m
Rachael Rooney A 6th
Nicola Grierson B 6th
200m
Jillian Gisbey A 4th 28.8
Rachael Rooney B 2nd 29.9
800m
Laura Rooney A 3rd 2:40.1
Jillian Gisbey B 1st 2:40.3
4x100m Relay
Unknown 3rd 58.5
Long Jump
Alice Fisher A 5th 3.53m
Laura Rooney B 5th 3.15m
Shot Putt
Jillian Gisbey A 2nd 6.83m
Alice Fisher B 2nd 5.84m
 
U15 Boys
100m
Matthew Thomson A 5th 13.8
400m
Matthew Thomson A 6th 64.7
Jonathan Wood B 5th 76.8
High Jump
Matthew Thomson A 2nd 1.40m
Javelin
Jonathan Wood A 6th 9.92m
 
U17 Women
100m
Sharon Grierson A 4th
200m
Amanda Campbell A 1st 27.0
Sharon Grierson B 2nd
800m
Amanda Campbell A 1st 2:23.5
Shot Putt
Sharon Grierson A 5th 6.35m
Javelin
Amanda Campbell A 4th 12.32m
 
U17 Men
100m
Marc Boyd A 4th
Michael Andison B 4th 12.4
200m
Marc Boyd A 7th 26.4
Michael Andison B 1st 25.8
400m
Craig McDowall A 1st 53.6
Ian Hardacre B 2nd 55.8
800m
Craig McDowall A 3rd 2:06.7
Ian Hardacre B 2nd 2:14.3
4x100m Relay
Unknown 2nd 51.2
High Jump
Sam Matheson A 2nd 1.50m
Javelin
Michael Andison A 3rd 23.00m
Marc Boyd B 3rd 17.07m
Discus
Ian Hardacre A 3rd 13.44m
Craig McDowall B 3rd 12.11m
 
Senior Women
100m
Louise Torr (U20) A 1st 13.4
200m
Louise Torr (U20) A 1st 27.7
Robyn McDowall (U20) B 2nd 31.5
400m
Louise Torr (U20) A 2nd 61.4
Robyn McDowall (U20) B 1st 67.7
800m
Louise Torr (U20) A 2nd 2:32.8
Robyn McDowall (U20) B 1st 2:44.9
Discus
Louise Torr (U20) A 3rd 12.37m
Robyn McDowall (U20) B 2nd 11.10m
 
Senior Men
100m
Alistair Dalgleish A 5th
Andrew Pollock B 3rd
200m
Andrew Pollock A 5th 25.4
Danny Nicoll (U20) B 4th 26.4
400m
Alistair Dalgleish A 4th 53.7
Danny Nicoll (U20) B 4th 58.0
800m
Alistair Dalgleish A 5th 2:08.9
Danny Nicoll (U20) B 4th 2:25.8
3000m
Ian Hardacre (U17) A 3rd 10:06.4
4x100m Relay
Alistair Dalgleish 4th 50.3
Andrew Pollock
Danny Nicoll (U20)
John McOmish (U20)
High Jump
Danny Nicoll (U20) A 2nd 1.50m
Andrew Pollock B 2nd 1.20m
Shot Putt
John McOmish (U20) A 4th 7.78m
Andrew Pollock B 2nd 7.16m
Javelin
John McOmish (U20) A 5th 19.09m
Alistair Dalgleish B 4th 14.78m
Hammer
John McOmish (U20) A 4th 14.21m
 
Masters Men
100m
Steven Thomson A 5th 15.0
800m
Steven Thomson A 4th 2:31.3
3000m
Steven Thomson A 4th 11:10.7
3000m Indoor Champs  

04/01/2019

Indoor League  

05/01/2019

Inter-District XC  

12/01/2019

National Indoor Open  

12/01/2019

East District XC League  

19/01/2019

Senior Indoor Champs  

26/01/2019

U17 Indoor Champs  

26/01/2019

Indoor League  

27/01/2019

More
East District XC Champs  

08/12/2018

Indoor League  

01/12/2018

East District XC League  

24/11/2018

Livingston XC Series  

17/11/2018

National Short Course XC Champs  

10/11/2018

Lasswade Open XC  

04/11/2018

National XC Relays  

27/10/2018

SU Freshers Indoor  

24/10/2018

More