RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
80m
Kirsten Morris A 7th 13.76 0.0
600m
Kirsten Morris A 7th 2:16.52
Long Jump
Kirsten Morris A 7th 2.77m
 
U13 Girls
100m
Ella Watson A 3rd 14.31 0.6
Erin Cameron B 6th 15.63 0.7
800m
Charlie Maree Nolan A 3rd 2:41.11
Sophie Ure B 5th 2:54.69
4x100m Relay
Ella Watson 6th 61.48
Sophie Ure
Charlie Maree Nolan
Erin Cameron
High Jump
Charlie Maree Nolan A 8th 1.10m
Erin Cameron B 4th 1.10m
Long Jump
Erin Cameron A 4th 3.65m
Ella Watson B 7th 2.92m
Javelin
Sophie Ure A 6th 11.62m
Charlie Maree Nolan B 8th 6.63m
 
U13 Boys
100m
James Vivian A 6th 15.83 -0.8
800m
James Vivian A 7th 2:47.03
Long Jump
James Vivian A 3rd 4.05m
 
U15 Girls
100m
Iona McDonald A 6th 13.87 1.4
Rebecca Calder B 2nd 13.74 0.2
800m
Isla Calvert A 1st 2:22.73
Katie Craig B 6th 2:42.76
4x100m Relay
Rachel Gibb 4th 56.43
Rebecca Calder
Isla Calvert
Iona McDonald
High Jump
Rebecca Calder A 1st 1.45m
Rachel Gibb B 2nd 1.35m
Long Jump
Rebecca Calder A 1st 4.75m
Iona McDonald B 3rd 3.92m
Javelin
Alix Fairley A 4th 15.04m
Rachel Gibb B 5th 9.09m
 
U15 Boys
100m
Aidan Brady A 3rd 13.01 -0.2
Andrew Cowie B 5th 13.85 -1.8
800m
Fraser Morris A 5th 2:24.20
Alastair Marshall B 2nd 2:35.04
4x100m Relay
Aidan Brady 3rd 53.86
Andrew Cowie
Fraser Morris
Matthew Boules
Shot Putt
Matthew Boules A 3rd 8.61m
Andrew Cowie B 5th 4.78m
Javelin
Matthew Boules A 3rd 24.08m
Matthew Gornall B 6th 9.61m
Discus
Matthew Boules A 3rd 19.74m
Aidan Brady B 2nd 17.51m
 
U17 Women
100m
Eilidh Brown A 5th 14.12 0.3
Abby Duncan B 2nd 13.79 1.0
300m
Courtney Moffat A 8th 48.73
Nicole Kinghorn B 2nd 45.34
800m
Courtney Moffat A 1st 2:35.37
Eilidh Brown B 2nd 2:52.36
4x100m Relay
Courtney Moffat 2nd 55.89
Nicole Kinghorn
Abby Duncan
Eilidh Brown
Long Jump
Nicole Kinghorn A 6th 4.09m
Abby Duncan B 4th 3.83m
Javelin
Abby Duncan A 5th 15.16m
Courtney Moffat B 3rd 11.20m
 
U17 Men
100m
Kieran Swanson A 1st 11.82 0.0
Fraser Steele B 3rd 12.29 -0.3
400m
Fraser Steele A 5th 58.50
High Jump
Kieran Swanson A 2nd 1.75m
Shot Putt
Kieran Swanson A 5th 7.94m
Fraser Steele B 2nd 7.65m
 
Senior Men
100m
David Gornall A 7th 14.70 3.8
800m
Ryan White A 6th 2:59.85
3000m
Ryan White A 7th 11:11.42
4x100m Relay
Ryan White 7th 57.47
Gary Leek
Stephen Leek
Ewan Calvert
Long Jump
Stephen Leek A 2nd 5.77m
Triple Jump
Stephen Leek A 4th 11.15m
Shot Putt
Stephen Leek A 5th 7.96m
Gary Leek B 4th 7.22m
 
Masters Women
100m
Sue McDowall A 6th 17.28 -0.7
 
Masters Men
100m
Stephen Leek A 2nd 12.91 0.2
Gary Leek B 1st 13.03 -0.1
800m
Ewan Calvert A 3rd 2:18.70
3000m
Ewan Calvert A 4th 10:46.36
Summer Athletics Camp
Scottish Women's League  

24/06/2018

Scottish Athletics League  

24/06/2018

Youth Development League  

01/07/2018

Central & South League  

01/07/2018

Grangemouth Open Graded  

04/07/2018

National Relay Champs  

08/07/2018

Masters Champs  

14/07/2018

Combined Events Champs  

14/07/2018

More
Forth Valley League  

23/06/2018

Throws GP  

23/06/2018

Livingston Open  

20/06/2018

U12 SUPERteams  

16/06/2018

WL Schools Champs  

13/06/2018

Scottish Athletics League  

10/06/2018

Schools T&F Championships  

08/06/2018

Grangemouth Open Graded  

06/06/2018

More