RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
80m
Aimee Halstead A 2nd 13.05
Erin Cameron B 6th 14.42
600m
Kirsten Morris A 6th 2:21.84
Erin Cameron B 6th 2:35.26
Long Jump
Aimee Halstead A 2nd 3.45m
Kirsten Morris B 7th 2.16m
 
U11 Boys
80m
Tyrese Satha A 7th 14.18
Harrison Sloan B 7th 15.42
600m
Elliot Frame A 4th 2:03.61
Luke McAlear B 3rd 2:13.39
4x100m Relay
Luke McAlear 5th 67.85
Tyrese Satha
Harrison Sloan
Elliot Frame
Long Jump
Elliot Frame A 4th 2.97m
Luke McAlear B 5th 2.39m
 
U13 Girls
100m
Georgia Stove A 7th 15.90
Sophie Ure B 7th 17.10
800m
Charlie Maree Nolan A 7th 2:54.25
Sophie Ure B 6th 3:18.49
4x100m Relay
Georgia Stove 7th 64.71
Sophie Ure
Isla Calvert
Charlie Maree Nolan
High Jump
Georgia Stove A 8th 1.10m
Long Jump
Georgia Stove A 6th 3.36m
Charlie Maree Nolan B 6th 3.08m
Javelin
Isla Calvert A 7th 10.10m
Anna Scott B 6th 6.08m
 
U13 Boys
100m
Fraser Morris A 4th 14.67
Geosyl Okocha B 5th 16.26
800m
Fraser Morris A 2nd 2:31.22
Alastair Marshall B 3rd 2:41.67
Long Jump
Fraser Morris A 6th 3.64m
Geosyl Okocha B 6th 3.10m
Shot Putt
Alastair Marshall A 6th 5.09m
Geosyl Okocha B 5th 4.41m
Javelin
Alastair Marshall A 4th 12.60m
 
U15 Girls
100m
Rebecca Calder A 3rd 14.56
Natasha Farrell B 6th 15.11
800m
Sarah Calvert A 1st 2:20.87
Iona McDonald B 3rd 2:38.70
4x100m Relay
Rebecca Calder 6th 56.74
Taylor-Marie Leek
Iona McDonald
Rachel Gibb
High Jump
Rachel Gibb A 5th 1.35m
Heather Scott B 5th 1.15m
Long Jump
Rebecca Calder A 4th 3.99m
Eve Allison B 5th 3.46m
Javelin
Alex White A 7th 11.26m
Taylor-Marie Leek B 4th 11.15m
 
U15 Boys
100m
Matthew Boules A 7th 14.44
Jamie Stove B 7th 14.77
800m
Aidan Brady A 6th 2:25.95
Jamie Stove B 5th 2:46.51
4x100m Relay
Aidan Brady 5th 57.71
Aidan McKeown
Jamie Stove
Matthew Boules
Shot Putt
Matthew Boules A 6th 6.74m
Aidan McKeown B 6th 4.71m
Javelin
Aidan Brady A 8th 12.81m
Aidan McKeown B 6th 10.41m
Discus
Matthew Boules A 5th 16.29m
Aidan Brady B 6th 13.20m
 
U17 Women
100m
Sydney Nicholson A 6th 15.62
800m
Hannah Mairs A 6th 2:46.50
Long Jump
Hannah Mairs A 6th 3.66m
Sydney Nicholson B 7th 3.22m
Javelin
Sydney Nicholson A 7th 9.50m
Hannah Mairs B 5th 4.61m
 
U17 Men
100m
Joseph Kelly A 5th 13.34
Lewis O'Connor B 5th 14.44
400m
Adam Kirkwood A 6th 61.53
Lewis O'Connor B 4th 65.59
Long Jump
Lewis O'Connor A 7th 3.18m
Shot Putt
Joseph Kelly A 7th 6.61m
Adam Kirkwood B 2nd 6.42m
Discus
Adam Kirkwood A 3rd 19.05m
Joseph Kelly B 2nd 14.57m
 
Senior Women
100m
Sharon Grierson A 6th 18.30
Shot Putt
Sharon Grierson A 8th 5.62m
Javelin
Sharon Grierson A 2nd 15.60m
 
Senior Men
100m
Ian Hardacre A 4th 12.30
Grant Kirkwood (U20) B 6th 13.44
400m
Ian Hardacre A 4th 53.25
Alastair White (U20) B 3rd 59.34
800m
Craig McDowall A 6th 2:14.09
Alastair White (U20) B 2nd 2:14.88
3000m
Craig McDowall A 7th 10:50.89
Ryan White B 5th 11:39.16
4x100m Relay
Ian Hardacre 1st 49.54
Stephen Leek
Grant Kirkwood (U20)
Gary Leek
Long Jump
Stephen Leek A 3rd 5.49m
Kenny Leek B 3rd 3.89m
Triple Jump
Stephen Leek A 1st 10.98m
Kenny Leek B 2nd 8.88m
Shot Putt
Grant Kirkwood (U20) A 4th 8.94m
John McOmish B 4th 7.93m
 
Masters Women
100m
Sue McDowall A 3rd 18.24
800m
Yvonne Crilly A 2nd 2:38.26
Sue McDowall B 1st 3:16.47
 
Masters Men
100m
Gary Leek A 2nd 13.76
Kenny Leek B 3rd 15.49
800m
Ewan Calvert A 3rd 2:19.18
3000m
Ewan Calvert A 3rd 11:06.44
Livingston Open  

22/08/2018

Scottish Women's League  

26/08/2018

Scottish Athletics League  

26/08/2018

Pitreavie Trophy Meeting  

02/09/2018

Grangemouth Open Graded  

05/09/2018

Throws GP  

08/09/2018

Central & South League  

09/09/2018

Club Championships  

16/09/2018

More
U13/U15/U20 Champs  

18/08/2018

U17 Champs  

11/08/2018

Senior Champs  

11/08/2018

Livingston Mile Open  

05/08/2018

Livingston CE Champs  

05/08/2018

Celtic Games  

04/08/2018

Grangemouth Open Graded  

01/08/2018

Forth Valley Select  

28/07/2018

More