RESULTS

Scottish Athletics Indoor League 1

U11 Girls
60m
Erin Cameron A 6th 10.20
Faith Iyanda A 10th 10.58
Kirsten Morris B 8th 10.84
600m
Unnam Chaudry A 9th 2:21.9
Kirsten Morris B 5th 2:23.6
Standing Long Jump
Unnam Chaudry A 7th 1.60m
Erin Cameron A 10th 1.52m
Faith Iyanda B 1st 1.78m
 
U11 Boys
60m
Tyrese Satha A 15th 10.66
Robin Threlfall A 17th 10.99
Luke McAlear B 4th 10.49
600m
Elliot Frame A 2nd 2:00.8
Luke McAlear B 2nd 2:05.6
Standing Long Jump
Robin Threlfall A 9th 1.50m
Tyrese Satha A 12th 1.48m
Elliot Frame B 7th 1.40m
 
U13 Girls
60m
Alix Fairley 5th 9.19
Lauren Park 20th 10.34
200m
Sophie Ure 17th 34.15
Eve Neally 22nd 35.12
800m
Isla Calvert 2nd 2:38.4
Charlie Maree Nolan 13th 2:56.1
60m Hurdles
Sophie Ure 7th 12.80
Long Jump
Charlie Maree Nolan 11th 3.20m
Shot Put
Alix Fairley 1st 8.32m
 
U13 Boys
60m
Calum Rodger 18th 10.22
200m
Geosyl Okocha 4th 30.67
Alastair Marshall 16th 33.45
800m
Fraser Morris 5th 2:35.1
Alastair Marshall 15th 2:56.4
60m Hurdles
Fraser Morris 3rd 11.84
Long Jump
Fraser Morris 4th 3.82m
Alastair Marshall 12th 3.40m
Shot Put
Andrew Cowie 10th 4.85m
Calum Rodger 17th 3.76m
 
U15 Girls
60m
Natasha Farrell 8th 8.89
Rebecca Calder 11th 8.97
200m
Rebecca Smith 16th 31.71
Sophie Duck 17th 31.73
300m
Taylor-Marie Leek 8th 47.9
Iona McDonald 9th 48.1
800m
Sarah Calvert 1st 2:24.67
Alex White 21st 3:21.82
60m Hurdles
Tia Henry 3rd 10.22
Eve Allison 9th 11.30
High Jump
Tia Henry 2nd 1.45m
Eve Allison 8th 1.30m
Long Jump
Rebecca Calder 8th 3.99m
Natasha Farrell 17th 3.27m
Shot Put
Heather Scott 8th 6.65m
Alex White 9th 6.54m
 
U15 Boys
60m
Jamie Stove 10th 8.96
200m
Matthew Boules 12th 30.30
400m
Jamie Stove 12th 68.08
800m
Aidan Brady 12th 2:39.1
60m Hurdles
David Threlfall 7th 12.01
High Jump
David Threlfall 4th 1.45m
Long Jump
Aidan Brady 7th 4.14m
Shot Put
Matthew Boules 8th 6.23m
 
U17 Women
60m
Robyn Fairley 4th 8.31
Chloe McAlear 11th 8.55
200m
Hazel Shanley 8th 28.77
Sydney Nicholson 13th 29.95
300m
Taygan Henry 4th 44.5
Umber Chaudry 12th 52.6
800m
Chloe McAlear 10th 2:52.57
60m Hurdles
Taygan Henry 4th 9.80
Sydney Nicholson 11th 12.11
High Jump
Taygan Henry 8th 1.40m
Umber Chaudry 12th 1.25m
Long Jump
Hazel Shanley 5th 4.69m
Sydney Nicholson 15th 3.65m
Shot Put
Chloe McAlear 1st 8.83m
 
U17 Men
60m
Joseph Kelly 14th 8.18
Adam Kirkwood 20th 8.76
200m
Joseph Kelly 7th 26.76
Adam Kirkwood 15th 28.21
400m
Nathan Campbell 12th 59.91
800m
Nathan Campbell 9th 2:20.42
Fraser McLean 14th 2:42.10
Long Jump
Nathan Campbell 12th 4.46m
Joseph Kelly 16th 3.87m
Shot Put
Fraser McLean 5th 7.80m
Adam Kirkwood 10th 6.94m
 
U20 Women
60m
Cheryl Lees 3rd 8.65
200m
Cheryl Lees 5th 29.12
800m
Mhegan Gill 8th 3:06.4
High Jump
Cheryl Lees 6th 1.30m
Long Jump
Amy Fergusson 5th 4.37m
Shot Put
Amy Fergusson 4th 5.46m
 
U20 Men
60m
Moses Munthali 7th 7.71
200m
Grant Kirkwood 11th 26.55
400m
Moses Munthali 5th 56.41
800m
Alastair White 7th 2:12.7
Calum McLean 10th 2:28.3
High Jump
Alastair White 5th 1.35m
Long Jump
Alastair White 7th 4.82m
Shot Put
Grant Kirkwood 1st 10.15m
Calum McLean 5th 7.99m
WL Schools XC  

02/10/2019

Livingston XC Series  

05/10/2019

East District XC Relays  

12/10/2019

East District XC League  

19/10/2019

National XC Relays  

26/10/2019

Indoor League  

27/10/2019

Lasswade Open XC  

03/11/2019

National Short Course XC Champs  

09/11/2019

More
National Relay Champs  

15/09/2019

RJT Grand Prix  

15/09/2019

Jumps GP  

14/09/2019

Perth Open Champs  

14/09/2019

SDS Senior Champs  

11/09/2019

Club Championships  

08/09/2019

Grangemouth Open Graded  

04/09/2019

Central & South League  

01/09/2019

More