RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
150m
Charlie Maree Nolan A 5th 24.1
Unnam Chaudry B 2nd 24.4
600m
Charlie Maree Nolan A 4th 2:07.4
Unnam Chaudry B 4th 2:22.8
Long Jump
Charlie Maree Nolan A 4th 3.07m
Unnam Chaudry B 1st 3.03m
 
U11 Boys
150m
Elliot Frame A 7th 25.4
Joseph Fanning B 7th 26.5
600m
Elliot Frame A 3rd 2:04.6
Harry McCormack B 5th 2:14.3
4x100m Relay
Elliot Frame 5th 74.2
Joseph Fanning
Harry McCormack
Robin Threlfall
Long Jump
Harry McCormack A 7th 2.93m
Robin Threlfall B 7th 2.46m
 
U13 Girls
200m
Rebecca Calder A 2nd 29.2
Iona McDonald B 2nd 29.9
1200m
Isla Calvert A 2nd 4:09.0
Iona McDonald B 2nd 4:15.3
70m Hurdles
Rachel Gibb A 4th 14.2
Sophie O'Mullan B 7th 16.1
4x100m Relay
Rebecca Calder 1st 59.2
Rachel Gibb
Sophie O'Mullan
Iona McDonald
High Jump
Rebecca Calder A 4th 1.25m
Rachel Gibb B 4th 1.20m
Shot Putt
Rachel Gibb A 4th 6.26m
Karli MacCallum B 1st 5.77m
 
U13 Boys
200m
Aidan Brady A 2nd 28.1
Matthew Boules B 2nd 29.8
1500m
Fraser Morris A 4th 5:22.9
Aidan Brady B 1st 5:34.5
75m Hurdles
Fraser Morris B 3rd 15.5
High Jump
Matthew Boules A 1st 1.30m
Fraser Morris B 3rd 1.20m
Long Jump
Matthew Boules A 3rd 4.07m
Aidan Brady B 2nd 3.88m
 
U15 Girls
200m
Chloe McAlear A 3rd 28.1
Natasha Farrell B 3rd 29.1
1500m
Sarah Calvert A 3rd 4:57.3
Hannah Mairs B 2nd 5:23.8
75m Hurdles
Eve Allison A 5th 14.7
Heather Scott B 5th 16.4
4x100m Relay
Chloe McAlear 4th 56.3
Eve Allison
Taylor-Marie Leek
Natasha Farrell
High Jump
Sarah Calvert A 6th 1.30m
Shot Putt
Chloe McAlear A 1st 8.53m
Taylor-Marie Leek B 3rd 5.98m
Javelin
Hannah Mairs A 6th 11.95m
Taylor-Marie Leek B 8th 5.77m
 
U15 Boys
200m
Ewan Ballantyne A 1st 24.6
David Threlfall B 5th 28.8
High Jump
Ewan Ballantyne A 2nd 1.65m
David Threlfall B 2nd 1.35m
Long Jump
Ewan Ballantyne A 2nd 5.35m
David Threlfall B 2nd 4.16m
 
U17 Women
80m Hurdles
Chloe French A 4th 14.8
Shot Putt
Chloe French A 4th 7.21m
Discus
Chloe French A 2nd 19.29m
 
U17 Men
200m
Oliver Threlfall A 7th 27.1
Ethan Heather B 6th 26.5
1500m
Ethan Heather A 4th 4:39.9
Stuart Garvin B 2nd 4:55.0
100m Hurdles
Fraser McLean B 3rd 22.6
4x100m Relay
Oliver Threlfall 4th
Ethan Heather
Fraser McLean
Stuart Garvin
Triple Jump
Oliver Threlfall A 6th 9.16m
Ben Scott B 1st 8.45m
Shot Putt
Stuart Garvin A 6th 7.05m
Fraser McLean B 4th 7.00m
Javelin
Stuart Garvin A 5th 18.01m
Fraser McLean B 2nd 13.69m
 
Senior Women
200m
Audrey Shanks-Rubinos (U20) A 5th 29.3
Eileen Hulse (U20) B 2nd 29.7
1500m
Audrey Shanks-Rubinos (U20) A 3rd 5:40.9
Long Jump
Eileen Hulse (U20) A 4th 3.95m
Audrey Shanks-Rubinos (U20) B 4th 2.84m
Shot Putt
Eileen Hulse (U20) A 2nd 7.01m
Javelin
Eileen Hulse (U20) A 5th 14.82m
Sue McDowall B 4th 6.60m
 
Senior Men
200m
Shawn Wright A 3rd 23.1
Ian Hardacre B 5th 23.9
1500m
Andrew Mitchell (U20) A 2nd 4:23.3
Craig McDowall B 1st 4:38.4
4x100m Relay
Andrew Mitchell (U20) 4th 49.2
Shawn Wright
Ian Hardacre
Craig McDowall
High Jump
Shawn Wright A 4th 1.60m
Ian Hardacre B 3rd 1.40m
Long Jump
Shawn Wright A 3rd 5.60m
Stephen Leek B 2nd 5.36m
Javelin
Shawn Wright A 5th 31.04m
John McOmish B 2nd 25.45m
Discus
John McOmish A 4th 18.12m
Ian Hardacre B 4th 15.65m
 
Masters Women
200m
Yvonne Crilly A 1st 30.2
Sue McDowall B 2nd 35.5
1500m
Yvonne Crilly A 2nd 5:19.2
Sue McDowall B 2nd 6:58.6
National XC Relays  

27/10/2018

Lasswade Open XC  

04/11/2018

National Short Course XC Champs  

10/11/2018

Livingston XC Series  

17/11/2018

East District XC League  

24/11/2018

Indoor League  

01/12/2018

East District XC Champs  

08/12/2018

3000m Indoor Champs  

04/01/2019

More
East District XC League  

20/10/2018

East District XC Relays  

13/10/2018

Linlithgow Road Race  

07/10/2018

Livingston XC Series  

06/10/2018

WL Schools XC  

03/10/2018

Club Championships  

16/09/2018

Central & South League  

09/09/2018

Throws GP  

08/09/2018

More