RESULTS

Scottish Athletics Indoor League

U11 Girls
60m
Alix Fairley B 8th 10.56
600m
Alix Fairley A 14th 2:35.7
Isla Calvert B 1st 2:00.9
Standing Long Jump
Isla Calvert A 11th 1.50m
Alix Fairley B 7th 1.54m
 
U11 Boys
60m
Fraser Morris A 3rd 9.46
600m
Fraser Morris A 1st 1:56.6
 
U13 Girls
60m
Rebecca Calder 7th 9.45
Alex White 22nd 10.41
200m
Tia Henry 2nd 30.5
Rachel Gibb 22nd 35.2
800m
Sarah Calvert 1st 2:38.1
Rachel Gibb 22nd 3:04.9
60m Hurdles
Tia Henry 2nd 10.80
Alex White 18th 13.51
High Jump
Tia Henry 1st 1.20m
Long Jump
Sarah Calvert 7th 3.48m
Rachel Gibb 20th 2.84m
Shot Putt
Alex White 8th 4.83m
Rebecca Calder 12th 4.74m
 
U13 Boys
60m
Arron Black 19th 10.23
200m
Aidan Brady 10th 30.9
800m
Aidan Brady 9th 2:42.2
60m Hurdles
Murray McFadyen 15th 17.83
Long Jump
Aidan Brady 22nd 2.98m
Shot Putt
Arron Black 19th 3.29m
 
U15 Girls
60m
Taygan Henry 8th 9.05
Kirsty McFadyen 21st 9.55
200m
Hazel Shanley 5th 28.9
Robyn Fairley 7th 29.3
800m
Chloe McAlear 11th 2:45.8
Hannah Mairs 20th 2:53.1
60m Hurdles
Keri Gibson 11th 11.99
Sydney Nicholson 17th 17.59
High Jump
Taygan Henry 3rd 1.40m
Hazel Shanley 6th 1.30m
Long Jump
Robyn Fairley 12th 3.55m
Sydney Nicholson 16th 3.38m
Shot Putt
Chloe McAlear 11th 5.50m
Kirsty McFadyen 16th 5.09m
 
U15 Boys
60m
Ewan Ballantyne 6th 8.38
200m
Ewan Ballantyne 11th 27.9
800m
Nathan Campbell 14th 2:41.2
60m Hurdles
Fraser McLean 11th 13.21
High Jump
Ewan Ballantyne 9th 1.35m
Long Jump
Nathan Campbell 16th 3.38m
Shot Putt
Fraser McLean 12th 6.17m
 
U17 Women
60m
Chloe French 9th 8.67
Morna Horn 20th 9.56
200m
Chloe French 10th 29.5
Chloe Naismith 17th 31.1
800m
Chloe Naismith 13th 2:54.3
60m Hurdles
Morna Horn 9th 14.04
Long Jump
Chloe Naismith 11th 3.35m
Shot Putt
Chloe French 9th 5.61m
Morna Horn 11th 4.69m
 
U17 Men
60m
Grant Kirkwood 8th 8.19
Calum McLean 13th 8.70
200m
Andrew Mitchell 6th 25.8
Alastair White 14th 28.8
800m
Andrew Mitchell 2nd 2:12.5
Calum McLean 13th 2:32.0
High Jump
Grant Kirkwood 5th 1.50m
Alastair White 6th 1.40m
Long Jump
Calum McLean 12th 4.16m
Shot Putt
Robbie Nairn 1st 13.94m
Alastair White 12th 6.65m
 
U20 Women
60m
Eileen Hulse 4th 9.07
200m
Eileen Hulse 5th 30.4
800m
Eileen Hulse 3rd 2:54.5
Long Jump
Eileen Hulse 5th 4.20m
Shot Putt
Eileen Hulse 3rd 7.04m
 
U20 Men
60m
Calum Gregory 8th 8.15
200m
Calum Gregory 8th 26.3
800m
Ryan White 7th 2:34.6
High Jump
Calum Gregory 4th 1.50m
Long Jump
Ryan White 5th 3.87m
Shot Putt
Ryan White 7th 4.11m
National XC Relays  

27/10/2018

Lasswade Open XC  

04/11/2018

National Short Course XC Champs  

10/11/2018

Livingston XC Series  

17/11/2018

East District XC League  

24/11/2018

Indoor League  

01/12/2018

East District XC Champs  

08/12/2018

3000m Indoor Champs  

04/01/2019

More
East District XC League  

20/10/2018

East District XC Relays  

13/10/2018

Linlithgow Road Race  

07/10/2018

Livingston XC Series  

06/10/2018

WL Schools XC  

03/10/2018

Club Championships  

16/09/2018

Central & South League  

09/09/2018

Throws GP  

08/09/2018

More