RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
80m
Lucy Boules A 6th 13.26 -1.3
Mia Sokoluk B 3rd 12.95 -3.6
600m
Mia Sokoluk A 6th 2:05.66
Roxanne Hardie B 7th 2:19.46
4x100m Relay
Lucy Boules 5th 65.88
Roxanne Hardie
Mia Sokoluk
Megan Forrester
Long Jump
Lucy Boules A 7th 3.29m
Megan Forrester B 6th 2.97m
 
U13 Girls
100m
Ella Watson A 2nd 14.27 -1.4
Erin Cameron B 5th 15.55 -1.3
800m
Kirsten Morris A 8th 3:06.15
Long Jump
Ella Watson A 3rd 4.11m
Erin Cameron B 2nd 3.81m
Javelin
Erin Cameron A 3rd 14.40m
Ella Watson B 1st 11.46m
 
U13 Boys
100m
Finlay Porteous A 7th 15.48 -1.3
James Vivian B 6th 15.28 -0.2
800m
Elliot Frame A 2nd 2:22.31
James Vivian B 3rd 2:34.41
Long Jump
Elliot Frame A 8th 3.48m
Finlay Porteous B 6th 3.44m
Shot Putt
Finlay Porteous A 7th 5.35m
James Vivian B 5th 4.75m
Javelin
Elliot Frame A 8th 12.45m
 
U15 Girls
100m
Ellissa McQueen A 5th 14.49 -3.1
Sophie Ure B 6th 15.23 -3.3
800m
Isla Calvert A 1st 2:14.13
Charlie Maree Nolan B 3rd 2:35.84
4x100m Relay
Ellissa McQueen 5th 55.70
Alix Fairley
Sophie Ure
Isla Calvert
Long Jump
Isla Calvert A 8th 3.77m
Alix Fairley B 7th 3.53m
Javelin
Alix Fairley A 7th 16.72m
Sophie Ure B 4th 13.49m
 
U15 Boys
100m
Andrew Cowie A 1st 12.67 -2.8
Lewis MacIver B 6th 14.11 -3.3
800m
Alastair Marshall A 2nd 2:11.29
Fraser Morris B 1st 2:18.89
4x100m Relay
Fraser Morris 3rd 52.80
Alastair Marshall
Lewis MacIver
Andrew Cowie
Shot Putt
Sam Jones A 6th 7.47m
Angus McDonald B 6th 5.02m
Javelin
Sam Jones A 3rd 24.34m
Alastair Marshall B 6th 10.83m
Discus
Sam Jones A 6th 17.57m
Angus McDonald B 6th 12.33m
 
U17 Women
100m
Iona McDonald A 1st 13.56 -2.7
Eilidh Brown B 1st 14.25 -3.7
300m
Iona McDonald A 1st 41.58
Katie Craig B 2nd 46.07
800m
Katie Craig A 3rd 2:30.04
Courtney Moffat B 2nd 2:35.77
4x100m Relay
Iona McDonald 2nd 54.79
Katie Craig
Rachel Gibb
Eilidh Brown
High Jump
Rachel Gibb A 5th 1.35m
Long Jump
Iona McDonald A 6th 3.65m
Rachel Gibb B 2nd 3.59m
Javelin
Courtney Moffat A 5th 15.99m
Katie Craig B 4th 9.70m
 
U17 Men
100m
Fraser Steele A 3rd 12.48 -3.5
Richard Arthurs B 2nd 12.67 -2.9
400m
Fraser Steele A 8th 58.79
Richard Arthurs B 4th 57.87
800m
Matthew Boules A 4th 2:16.59
4x100m Relay
Matthew Boules 1st 48.24
Richard Arthurs
Aidan McKeown
Fraser Steele
High Jump
Richard Arthurs A 3rd 1.55m
Matthew Boules B 1st 1.50m
Long Jump
Matthew Boules A 1st 5.49m
Shot Putt
Aidan McKeown A 5th 6.37m
Discus
Fraser Steele A 4th 16.88m
Aidan McKeown B 1st 15.43m
 
Senior Women
100m
Sharon Grierson A 7th 17.37 -3.3
Shot Putt
Sharon Grierson A 8th 6.02m
Javelin
Sharon Grierson A 5th 15.90m
 
Senior Men
100m
Ewan Ballantyne (U20) A 7th 12.42 -2.7
400m
Alastair White (U20) A 5th 57.16
Ewan Ballantyne (U20) B 3rd 55.38
800m
Alastair White (U20) A 5th 2:14.28
4x100m Relay
Alastair White (U20) 2nd 48.50
Gary Leek
Ewan Ballantyne (U20)
Stephen Leek
Long Jump
Stephen Leek A 2nd 5.77m
Ewan Ballantyne (U20) B 2nd 4.55m
Triple Jump
Stephen Leek A 2nd 11.05m
Alastair White (U20) B 1st 11.03m
Shot Putt
Gary Leek A 5th 7.61m
Ewan Ballantyne (U20) B 4th 7.06m
 
Masters Women
100m
Linzie Marsh A 1st 13.64 -2.6
 
Masters Men
100m
Stephen Leek A 1st 12.69 -2.3
Gary Leek B 1st 13.15 -2.4
Livingston Open Meeting
U13/U15/U20 Champs  

20/08/2017

Livingston Open  

23/08/2017

U17 Champs  

26/08/2017

Senior Champs  

26/08/2017

U17 Champs  

27/08/2017

Senior Champs  

27/08/2017

Pitreavie Trophy Meeting  

03/09/2017

Grangemouth Open Graded  

06/09/2017

More
U13/U15/U20 Champs  

19/08/2017

Scottish Athletics League  

13/08/2017

Scottish Athletics League  

13/08/2017

Scottish Women's League  

13/08/2017

Livingston parkrun  

12/08/2017

English U15/U17 CE  

12/08/2017

Central & South League  

06/08/2017

Livingston parkrun  

05/08/2017

More