RESULTS

Scottish Indoor League 2

U11 Girls
60m
Lucy Boules A 10.26
Imogen Marshall A 10.95
Roxanne Hardie B 11.12
Isabella Anderson B 11.16
600m
Lucy Boules A 2:25.90
Mia Sokoluk B 3rd 2:17.24
Standing Long Jump
Imogen Marshall A 1.44m
Mia Sokoluk A 1.42m
Roxanne Hardie B 1.36m
Isabella Anderson B 3rd 1.50m
 
U11 Boys
60m
Matthew MacIver A 10.97
Daniel Kane A 10.20
Standing Long Jump
Matthew MacIver A 1.60m
Daniel Kane A 1.38m
 
U13 Girls
60m
Anna Allison 10.25
Ella Watson 3rd 8.86
200m
Sophie Messenger 31.24
Kirsten Morris 35.17
800m
Bronti Jenkins 3:15.61
Katie Armit 3:36.06
60m Hurdles
Erin Cameron 12.95
Kirsten Morris 13.32
High Jump
Sophie Messenger 1.25m
Long Jump
Kirsten Morris 2.54m
Ella Watson 2nd 4.08m
Shot Putt
Erin Cameron 5.47m
Ella Mowbray-Logan 3.99m
 
U13 Boys
60m
Luke McAlear 10.40
Sean Krendler 10.98
200m
Finlay Porteous 30.72
Calum Anderson 33.03
800m
Elliot Frame 1st 2:31.25
60m Hurdles
James Vivian 12.32
High Jump
James Vivian 1.15m
Long Jump
Elliot Frame 3.88m
Daniel Sutherland 2.36m
Shot Putt
Finlay Porteous 4.74m
Daniel Sutherland 3.91m
 
U15 Girls
60m
Alix Fairley 9.11
Lauren Park 9.44
200m
Emmie Meechan 28.02
Georgia Fraser 30.22
300m
Sophie Ure 51.56
Nicola Hamilton 51.76
800m
Charlie Maree Nolan 2:42.11
Niamh Cairney 3:28.52
60m Hurdles
Eve Neally 13.04
Niamh Cairney 17.03
High Jump
Eve Neally 1.25m
Long Jump
Emmie Meechan 4.21m
Georgia Fraser 3.34m
Shot Putt
Lauren Park 5.43m
Alix Fairley 2nd 9.45m
 
U15 Boys
60m
Angus McDonald 9.35
Jonathan Marshall 9.79
200m
Fraser Morris 28.17
Logan Tait 30.75
400m
Andrew Cowie 60.18
Euan MacIver 77.57
800m
Alastair Marshall 2:23.54
Fraser Morris 2:25.88
High Jump
Sam Jones 1.35m
Euan MacIver 1.15m
Long Jump
Andrew Cowie 3.67m
Jonathan Marshall 3.57m
Shot Putt
Angus McDonald 4.51m
Jude Robertson 4.03m
 
U17 Women
60m
Rebecca Calder 8.57
Eilidh McFadden 10.16
200m
Abby Duncan 28.01
Eve Allison 29.26
300m
Courtney Moffat 49.63
Iona McDonald 2nd 42.30
800m
Katie Craig 2:34.11
Courtney Moffat 2:37.99
60m Hurdles
Rachel Gibb 10.82
High Jump
Eve Allison 1.42m
Tia Henry 1st 1.52m
Triple Jump
Eilidh Brown 8.05m
Rebecca Calder 3rd 9.89m
Shot Putt
Eve Allison 8.07m
Tia Henry 3rd 9.85m
 
U17 Men
60m
Fraser Steele 7.64
Finlay MacIver 9.63
200m
Aidan Brady 26.40
Richard Arthurs 25.85
400m
Aidan McKeown 67.65
Declan Wynne 1st 53.75
800m
Declan Wynne 2:11.70
Aidan McKeown 2:41.29
60m Hurdles
Matthew Boules 3rd 9.71
High Jump
Matthew Boules 1.67m
Richard Arthurs 1.52m
Triple Jump
David Threlfall 9.70m
Shot Putt
David Threlfall 8.08m
Aidan McKeown 6.31m
 
U20 Women
60m
Chloe McAlear 8.53
200m
Chloe McAlear 28.99
400m
Taygan Henry 3rd 63.27
High Jump
Taygan Henry 1.37m
Triple Jump
Hazel Shanley 1st 11.12m
Shot Putt
Taygan Henry 3rd 8.05m
 
U20 Men
60m
Moses Munthali 7.83
200m
Moses Munthali 25.77
800m
Alastair White 2:11.94
High Jump
Ewan Ballantyne 1.82m
Triple Jump
Alastair White 10.47m
Shot Putt
Matthew Cutajar 7.07m
Livingston Open Cross Country Series
East District XC League  

25/11/2017

East District XC Champs  

09/12/2017

Indoor League  

06/01/2018

3000m Indoor Champs  

07/01/2018

Inter-District XC  

13/01/2018

National Indoor Open  

13/01/2018

East District XC League  

20/01/2018

Indoor League  

27/01/2018

More
Livingston XC Series  

18/11/2017

National Short Course XC Champs  

11/11/2017

Lasswade Open XC  

05/11/2017

Falkirk parkrun  

04/11/2017

Livingston parkrun  

04/11/2017

Helix junior parkrun  

29/10/2017

Indoor League  

28/10/2017

National XC Relays  

28/10/2017

More