RESULTS

Scottish Indoor League 1

U11 Girls
60m
Lucy Boules A 10.26
Isabella Anderson A 11.07
Mia Sokoluk B 2nd 9.93
600m
Imogen Marshall A 2:26.80
Mia Sokoluk A 2:14.3
Roxanne Hardie B 2:20.35
Standing Long Jump
Lucy Boules A 1.66m
Imogen Marshall A 1.48m
Roxanne Hardie B 1.32m
Isabella Anderson B 1.24m
 
U13 Girls
60m
Erin Cameron 9.41
Kirsten Morris 10.21
200m
Bronti Jenkins 32.41
Ella Watson 3rd 30.98
800m
Sophie Messenger 3:00.20
60m Hurdles
Erin Cameron 12.72
High Jump
Sophie Messenger 1.20m
Long Jump
Erin Cameron 3.69m
Bronti Jenkins 3.00m
Shot Putt
Kirsten Morris 3.89m
 
U13 Boys
60m
Elliot Frame 9.34
Jermaine Okocha 10.08
200m
Finlay Porteous 30.48
Joshua Slater 34.68
800m
Luke McAlear 2:57.02
Elliot Frame 1st 2:28.49
60m Hurdles
James Vivian 12.85
High Jump
Elliot Frame 1.10m
Long Jump
Joshua Slater 3.24m
James Vivian 2nd 3.84m
Shot Putt
Finlay Porteous 4.97m
Luke McAlear 4.78m
 
U15 Girls
60m
Emmie Meechan 8.87
Niamh Cairney 10.13
200m
Sophie Ure 30.93
Georgia Fraser 31.04
300m
Eve Neally 52.23
800m
Charlie Maree Nolan 2:47.35
Chloe Anderson 3:26.59
60m Hurdles
Sophie Ure 11.71
High Jump
Eve Neally 1.25m
Long Jump
Emmie Meechan 4.35m
Chloe Anderson 2.69m
Shot Putt
Niamh Cairney 4.80m
Alix Fairley 2nd 9.70m
 
U15 Boys
60m
Logan Tait 9.36
Geosyl Okocha 9.43
200m
Tammo Foad 29.20
Andrew Cowie 3rd 26.86
400m
Tammo Foad 68.70
Jonathan Marshall 72.23
800m
Angus McDonald 2:46.65
High Jump
Angus McDonald 1.15m
Long Jump
Andrew Cowie 4.20m
Logan Tait 3.43m
Shot Putt
Geosyl Okocha 5.31m
Jude Robertson 4.09m
 
U17 Women
60m
Abby Duncan 8.72
Eilidh Brown 8.79
200m
Abby Duncan 28.42
Emily Foster 31.34
300m
Iona McDonald 2nd 42.74
Rebecca Calder 3rd 43.70
800m
Katie Craig 2:34.84
Courtney Moffat 2:39.54
60m Hurdles
Eve Allison 10.50
Tia Henry 2nd 9.50
High Jump
Eve Allison 1.42m
Tia Henry 1st 1.57m
Long Jump
Rachel Gibb 3.75m
Eilidh Brown 3.06m
Shot Putt
Rachel Gibb 8.71m
Alex White 6.04m
 
U17 Men
60m
Harrison Spence 7.80
Richard Arthurs 8.02
400m
Richard Arthurs 59.69
David Threlfall 63.45
800m
Matthew Boules 2:27.24
Aidan McKeown 2:36.97
60m Hurdles
Matthew Boules 10.24
High Jump
Matthew Boules 1.67m
Long Jump
Aidan McKeown 4.30m
David Threlfall 3rd 5.46m
Shot Putt
Aidan McKeown 6.12m
David Threlfall 2nd 9.29m
 
U20 Women
60m
Hazel Shanley 1st 7.99
200m
Chloe McAlear 28.72
400m
Hannah Mairs 75.15
800m
Hannah Mairs 2:50.92
Long Jump
Hazel Shanley 2nd 5.17m
Shot Putt
Taygan Henry 2nd 8.30m
 
U20 Men
60m
Ewan Ballantyne 7.67
400m
Alastair White 56.49
800m
Alastair White 2:12.91
High Jump
Ewan Ballantyne 3rd 1.72m
Long Jump
Alastair White 4.87m
Shot Putt
Alastair White 4.87m
Indoor League  

06/01/2018

3000m Indoor Champs  

07/01/2018

Grangemouth Indoor Open  

10/01/2018

Inter-District XC  

13/01/2018

National Indoor Open  

13/01/2018

East District XC League  

20/01/2018

Indoor League  

27/01/2018

U17 Indoor Champs  

28/01/2018

More
East District XC Champs  

09/12/2017

Grangemouth Indoor Open  

06/12/2017

Vogrie parkrun  

02/12/2017

Livingston parkrun  

02/12/2017

Edinburgh parkrun  

02/12/2017

East District XC League  

25/11/2017

Falkirk parkrun  

25/11/2017

Livingston parkrun  

25/11/2017

More