RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
80m
Kirsten Morris A 7th 14.19
600m
Kirsten Morris A 7th 2:27.02
Long Jump
Kirsten Morris A 8th 1.99m
 
U11 Boys
80m
James Vivian A 7th 13.41
Tyrese Satha B 6th 13.79
600m
Elliot Frame A 4th 2:00.96
Luke McAlear B 4th 2:03.93
4x100m Relay
James Vivian 4th 67.10
Tyrese Satha
Elliot Frame
Luke McAlear
Long Jump
James Vivian A 4th 3.29m
Tyrese Satha B 5th 2.53m
 
U13 Girls
100m
Ellissa McQueen A 1st 14.60
Sophie Ure B 7th 15.81
800m
Isla Calvert A 1st 2:31.78
Charlie Maree Nolan B 7th 2:58.31
4x100m Relay
Ellissa McQueen 4th 60.20
Sophie Ure
Alix Fairley
Isla Calvert
Long Jump
Isla Calvert A 7th 3.54m
Charlie Maree Nolan B 6th 2.97m
Shot Putt
Alix Fairley A 2nd 8.53m
Anna Scott B 8th 4.04m
Javelin
Alix Fairley A 4th 13.50m
Anna Scott B 5th 8.20m
 
U13 Boys
100m
Fraser Morris A 2nd 14.12
Andrew Cowie B 1st 14.78
800m
Fraser Morris A 3rd 2:34.42
Alastair Marshall B 7th 2:48.22
4x100m Relay
Daniel Parkinson 5th 60.75
Andrew Cowie
Alastair Marshall
Fraser Morris
High Jump
Fraser Morris A 6th 1.20m
Andrew Cowie B 4th 1.20m
Shot Putt
Daniel Parkinson A 5th 6.05m
Alastair Marshall B 6th 4.82m
Javelin
Daniel Parkinson A 5th 16.67m
 
U15 Girls
100m
Rebecca Calder A 6th 14.53
Abby Duncan B 5th 14.81
800m
Courtney Moffat A 6th 2:34.33
Rachel Gibb B 4th 2:43.17
4x100m Relay
Rachel Gibb 4th 56.42
Eve Allison
Abby Duncan
Rebecca Calder
Long Jump
Rebecca Calder A 4th 4.14m
Eve Allison B 1st 4.03m
Shot Putt
Rachel Gibb A 2nd 7.72m
Alex White B 5th 5.43m
Discus
Heather Scott A 6th 13.67m
Katie Craig B 4th 9.32m
 
U15 Boys
100m
Kieran Swanson A 3rd 12.71
Harrison Spence B 3rd 13.16
400m
Aidan Brady A 4th 60.74
David Threlfall B 4th 63.97
800m
Aidan McKeown A 8th 2:52.84
4x100m Relay
Kieran Swanson 2nd 51.06
David Threlfall
Harrison Spence
Rhys Findlay
High Jump
Kieran Swanson A 1st 1.65m
Matthew Boules B 3rd 1.35m
Long Jump
Harrison Spence A 6th 4.63m
Aidan Brady B 4th 4.23m
Shot Putt
David Threlfall A 4th 7.53m
Matthew Boules B 2nd 7.16m
 
U17 Women
100m
Robyn Fairley A 3rd 13.69
Sydney Nicholson B 5th 14.72
300m
Chloe McAlear A 6th 45.36
Hannah Mairs B 7th 50.93
800m
Hannah Mairs A 6th 2:42.99
Chloe McAlear B 3rd 2:51.62
4x100m Relay
Hannah Mairs 4th 55.46
Chloe McAlear
Robyn Fairley
Sydney Nicholson
Shot Putt
Chloe McAlear A 5th 8.36m
Robyn Fairley B 2nd 7.62m
Javelin
Sydney Nicholson A 7th 11.08m
Hannah Mairs B 5th 8.49m
 
U17 Men
100m
Ewan Ballantyne A 3rd 12.35
Joseph Kelly B 4th 12.88
400m
Nathan Campbell A 7th 62.45
Joseph Kelly B 5th 60.49
800m
Nathan Campbell A 7th 2:27.92
High Jump
Ewan Ballantyne A 4th 1.65m
Ben Scott B 2nd 1.40m
Long Jump
Ewan Ballantyne A 6th 5.48m
Ben Scott B 3rd 4.21m
Javelin
Ben Scott A 3rd 18.69m
Joseph Kelly B 4th 9.07m
 
Senior Women
100m
Hazel Shanley (U17) A 4th 13.39
Sharon Grierson B 7th 17.23
400m
Amanda Campbell A 2nd 58.34
Robyn McDowall B 3rd 68.18
800m
Amanda Campbell A 1st 2:17.07
3000m
Robyn McDowall A 3rd 12:24.39
4x400m Relay
Amanda Campbell 1st 4:20.63
Robyn McDowall
Yvonne Crilly
Hazel Shanley (U17)
Triple Jump
Hazel Shanley (U17) A 3rd 10.22m
Sharon Grierson B 2nd 7.01m
Discus
Sharon Grierson A 6th 16.29m
 
Senior Men
100m
Shawn Wright A 4th 11.71
Ian Hardacre B 3rd 11.97
400m
Shawn Wright A 3rd 51.03
Ian Hardacre B 2nd 50.44
800m
Alastair White (U20) A 5th 2:11.05
Ryan White B 5th 2:22.10
4x400m Relay
Ian Hardacre 4th 3:38.16
Shawn Wright
Alastair White (U20)
Ewan Ballantyne (U17)
High Jump
Kenny Leek A 4th 1.55m
Alastair White (U20) B 4th 1.45m
Shot Putt
John McOmish A 4th 8.27m
Kenny Leek B 2nd 8.06m
Javelin
Stephen Leek A 4th 34.19m
Declan Pearson B 1st 31.71m
 
Masters Women
100m
Yvonne Crilly A 1st 14.79
Sue McDowall B 1st 16.88
800m
Yvonne Crilly A 1st 2:31.83
Sue McDowall B 3rd 3:19.72
3000m
Sue McDowall A 4th 14:45.60
 
Masters Men
100m
Stephen Leek A 1st 12.62
Gary Leek B 1st 13.11
800m
Stephen Leek A 7th 2:32.76
Indoor League  

06/01/2018

3000m Indoor Champs  

07/01/2018

Grangemouth Indoor Open  

10/01/2018

Inter-District XC  

13/01/2018

National Indoor Open  

13/01/2018

East District XC League  

20/01/2018

Indoor League  

27/01/2018

U17 Indoor Champs  

28/01/2018

More
East District XC Champs  

09/12/2017

Grangemouth Indoor Open  

06/12/2017

Vogrie parkrun  

02/12/2017

Livingston parkrun  

02/12/2017

Edinburgh parkrun  

02/12/2017

East District XC League  

25/11/2017

Falkirk parkrun  

25/11/2017

Livingston parkrun  

25/11/2017

More