RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
150m
Unnam Chaudry A 4th 26.12
Erin Cameron B 2nd 25.57
600m
Kirsten Morris A 7th 2:25.56
Unnam Chaudry B 6th 2:26.57
4x100m Relay
Unnam Chaudry 5th 68.21
Erin Cameron
Kirsten Morris
Lucy Boules (U9)
Long Jump
Erin Cameron A 4th 3.22m
Kirsten Morris B 7th 2.19m
 
U13 Girls
200m
Alix Fairley A 5th 31.28
Sophie Ure B 4th
1200m
Isla Calvert A 2nd 4:05.12
70m Hurdles
Sophie Ure A 5th 15.91
4x100m Relay
Alix Fairley 6th 61.42
Sophie Ure
Isla Calvert
Anna Scott
Shot Putt
Alix Fairley A 2nd 7.74m
Anna Scott B 6th 4.21m
 
U13 Boys
200m
Fraser Morris A 2nd 29.01
Andrew Cowie B 1st 30.52
1500m
Fraser Morris A 4th 5:26.90
Andrew Cowie B 5th 5:58.58
75m Hurdles
Harry McCormack A 7th 18.77
Joseph Fanning B 6th 20.03
4x100m Relay
Fraser Morris 4th 63.58
Andrew Cowie
Harry McCormack
Joseph Fanning
High Jump
Fraser Morris A 6th 1.25m
Joseph Fanning B 5th 1.15m
Long Jump
Andrew Cowie A 5th 3.79m
Harry McCormack B 4th 3.19m
 
U15 Girls
200m
Tia Henry A 5th 29.20
Natasha Farrell B 4th 29.58
1500m
Taylor-Marie Leek A 6th 6:08.58
Alex White B 4th 6:46.87
75m Hurdles
Tia Henry A 2nd 12.35
Heather Scott B 4th 17.31
4x100m Relay
Natasha Farrell 6th 56.4
Tia Henry
Heather Scott
Alex White
High Jump
Tia Henry A 2nd 1.50m
Heather Scott B 4th 1.25m
Shot Putt
Heather Scott A 4th 7.08m
Taylor-Marie Leek B 4th 5.29m
Javelin
Natasha Farrell A 5th 12.03m
Alex White B 5th 9.80m
 
U15 Boys
200m
David Threlfall A 5th 27.15
Aidan Brady B 4th 28.63
1500m
Matthew Boules A 6th 5:33.73
Aidan McKeown B 5th 5:47.90
80m Hurdles
Matthew Boules A 3rd 15.68
Aidan Brady B 2nd 16.22
4x100m Relay
David Threlfall 5th 55.31
Matthew Boules
Aidan McKeown
Aidan Brady
High Jump
Kieran Swanson A 1st 1.65m
Matthew Boules B 1st 1.55m
Long Jump
Aidan Brady A 6th 3.86m
Aidan McKeown B 6th 3.79m
Javelin
David Threlfall A 5th 20.57m
 
U17 Women
1500m
Hannah Mairs A 2nd 5:37.69
Triple Jump
Hazel Shanley A 2nd 10.25m
Shot Putt
Hazel Shanley A 7th 7.07m
Discus
Hazel Shanley A 4th 13.34m
Hannah Mairs B 1st 12.67m
 
U17 Men
200m
Ethan Heather A 6th 26.54
Oliver Threlfall B 6th 27.77
1500m
Stuart Garvin A 5th 4:58.37
4x100m Relay
Adam Kirkwood 4th 51.44
Ethan Heather
Stuart Garvin
Oliver Threlfall
Triple Jump
Oliver Threlfall A 2nd 9.60m
Shot Putt
Ben Scott A 4th 8.68m
Stuart Garvin B 4th 6.24m
Javelin
Adam Kirkwood A 4th 24.12m
Stuart Garvin B 4th 13.18m
 
Senior Women
200m
Sharon Grierson B 5th 37.20
Long Jump
Sydney Nicholson (U17) A 4th 3.79m
Sharon Grierson B 4th 2.62m
Shot Putt
Sharon Grierson A 6th 5.71m
Sydney Nicholson (U17) B 4th 4.74m
Javelin
Sharon Grierson A 3rd 16.11m
Sydney Nicholson (U17) B 2nd 12.12m
 
Senior Men
200m
Ian Hardacre A 4th 24.04
Robbie Oag (U20) B 4th 25.19
1500m
Alastair White (U20) A 8th 4:41.89
Ryan White B 4th 4:49.94
4x100m Relay
Ian Hardacre 2nd 48.62
Gary Leek
Robbie Oag (U20)
Stephen Leek
High Jump
Stephen Leek A 3rd 1.40m
Alastair White (U20) B 2nd 1.40m
Long Jump
Stephen Leek A 2nd 5.67m
Ian Hardacre B 2nd 4.84m
Javelin
Stephen Leek A 3rd 35.70m
Declan Pearson B 1st 35.26m
Discus
Grant Kirkwood (U20) A 1st 29.74m
Declan Pearson B 2nd 22.61m
 
Masters Women
200m
Yvonne Crilly A 1st 31.69
Sue McDowall B 1st 36.21
1500m
Yvonne Crilly A 2nd 5:17.30
Sue McDowall B 3rd 6:50.15
 
Masters Men
200m
Gary Leek A 5th 28.56
Indoor League  

06/01/2018

3000m Indoor Champs  

07/01/2018

Grangemouth Indoor Open  

10/01/2018

Inter-District XC  

13/01/2018

National Indoor Open  

13/01/2018

East District XC League  

20/01/2018

Indoor League  

27/01/2018

U17 Indoor Champs  

28/01/2018

More
East District XC Champs  

09/12/2017

Grangemouth Indoor Open  

06/12/2017

Vogrie parkrun  

02/12/2017

Livingston parkrun  

02/12/2017

Edinburgh parkrun  

02/12/2017

East District XC League  

25/11/2017

Falkirk parkrun  

25/11/2017

Livingston parkrun  

25/11/2017

More