RESULTS

Forth Valley League - Div 1

U11 Girls
100m
Georgia Stove A 3rd 16.9
Unnam Chaudry B 4th 17.9
200m
Georgia Stove A 3rd 33.6
Unnam Chaudry B 3rd 36.0
800m
Chloe McLean A 6th 4:56.9
High Jump
Unnam Chaudry A 4th 1.00m
Georgia Stove B 1st 1.00m
 
U11 Boys
100m
Michael Clark A 6th 16.9
Robin Threlfall B 5th 19.3
200m
Michael Clark A 6th 34.6
Elliot Frame B 5th 35.9
800m
Elliot Frame A 5th 2:56.4
Robin Threlfall B 5th 3:38.8
High Jump
Elliot Frame A 6th 1.00m
Robin Threlfall B 5th 0.90m
 
U13 Girls
100m
Rebecca Calder A 3rd 14.5
Ellissa McQueen B 3rd 15.2
200m
Rebecca Calder A 5th 29.5
Karli MacCallum B 5th 31.9
1500m
Isla Calvert A 3rd 5:21.6
Rachel Gibb B 2nd 5:45.7
70m Hurdles
Rebecca Smith A 5th 15.6
4x100m Relay
Rebecca Calder 4th 61.3
Ellissa McQueen
Karli MacCallum
Isla Calvert
Shot Putt
Rachel Gibb A 2nd 6.57m
Alex White B 1st 5.75m
 
U13 Boys
100m
Jamie Stove A 5th 16.1
Fraser Purdie B 4th 16.1
200m
Aidan Brady A 2nd 29.6
Fraser Morris B 3rd 32.2
1500m
Aidan Brady A 5th 5:18.2
Fraser Morris B 3rd 5:32.2
75m Hurdles
Jamie Stove A 1st 15.1
4x100m Relay
Jamie Stove 3rd 61.0
Fraser Morris
Aidan Brady
Michael Clark
Shot Putt
Aidan Brady A 5th 4.87m
Fraser Purdie B 4th 4.85m
 
U15 Girls
100m
Chloe McAlear A 3rd 13.9
Natasha Farrell A 4th 14.9
200m
Chloe McAlear A 3rd 28.1
Natasha Farrell B 4th 29.9
300m
Sarah Calvert A 4th 46.5
Taylor-Marie Leek B 5th 51.0
1500m
Sarah Calvert A 1st 5:04.0
Hannah Mairs B 2nd 5:28.4
75m Hurdles
Umber Chaudry A 4th 16.2
4x100m Relay
Chloe McAlear 6th 58.1
Taylor-Marie Leek
Natasha Farrell
Heather Scott
Long Jump
Natasha Farrell A 6th 3.61m
Heather Scott B 6th 3.44m
Discus
Chloe McAlear A 2nd 17.65m
Hannah Mairs B 2nd 11.43m
 
U15 Boys
100m
Ewan Ballantyne A 2nd 12.9
Harrison Spence B 2nd 13.8
200m
Ewan Ballantyne A 2nd 25.6
Kieran Swanson B 3rd 28.2
300m
Kieran Swanson A 4th 43.6
Harrison Spence B 3rd 46.5
1500m
David Threlfall A 6th 5:50.0
80m Hurdles
David Threlfall A 2nd 17.8
4x100m Relay
Ewan Ballantyne 2nd 53.8
Kieran Swanson
Harrison Spence
David Threlfall
Long Jump
Ewan Ballantyne A 2nd 5.35m
Harrison Spence B 2nd 4.31m
Discus
Kieran Swanson A 3rd 18.56m
David Threlfall B 4th 12.41m
Run, Jump & Throw Club
Forth Valley League  

28/04/2018

Youth Development League  

29/04/2018

Grangemouth Open Graded  

02/05/2018

BUCS Championships  

05/05/2018

Scottish Athletics League  

05/05/2018

Scottish Women's League  

06/05/2018

BUCS Championships  

06/05/2018

BUCS Championships  

07/05/2018

More
Helix junior parkrun  

22/04/2018

London Mini Marathon  

22/04/2018

London Marathon  

22/04/2018

Livingston parkrun  

21/04/2018

St Andrews parkrun  

21/04/2018

Primary Schools XC  

21/04/2018

10,000m Champs  

20/04/2018

Livingston Open  

18/04/2018

More