RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
80m
Ellissa McQueen A 1st 12.76
Alix Fairley B 5th 13.78
600m
Isla Calvert A 2nd 1:59.80
Karli MacCallum B 2nd 2:05.33
4x100m Relay
Ellissa McQueen 3rd 64.57
Helena Cutajar
Karli MacCallum
Isla Calvert
Long Jump
Helena Cutajar A 8th 2.69m
Alix Fairley B 6th 2.54m
 
U11 Boys
80m
Fraser Morris A 2nd 12.31
Alastair Marshall B 3rd 13.20
600m
Fraser Morris A 3rd 1:52.89
Alastair Marshall B 4th 2:12.98
Long Jump
Fraser Morris A 7th 3.08m
Alastair Marshall B 6th 2.93m
 
U13 Girls
100m
Rebecca Calder A 6th 15.49
Alex White B 8th 17.76
800m
Sarah Calvert A 1st 2:32.55
Rachel Gibb B 5th 2:49.00
4x100m Relay
Rebecca Calder 4th 60.95
Rachel Gibb
Sarah Calvert
Natasha Farrell
Long Jump
Rebecca Calder A 6th 3.40m
Natasha Farrell B 5th 3.08m
Shot Putt
Alex White A 7th 4.94m
Natasha Farrell B 2nd 5.56m
Javelin
Alex White A 7th 9.90m
Sarah Calvert B 7th 7.65m
 
U13 Boys
100m
Arron Black A 8th 16.97
David Threlfall B 6th 16.08
800m
Aidan Brady A 4th 2:32.06
Arron Black B 6th 2:55.10
High Jump
David Threlfall A 7th 1.15m
Shot Putt
David Threlfall A 2nd 6.08m
Aidan Brady B 6th 3.78m
Javelin
Aidan Brady A 7th 4.51m
 
U15 Girls
100m
Robyn Fairley A 4th 14.40
Chloe McAlear B 1st 13.93
800m
Hannah Mairs A 6th 2:42.69
Hazel Shanley B 5th 2:51.48
4x100m Relay
Louisa Marshall 3rd 55.27
Chloe McAlear
Robyn Fairley
Hazel Shanley
Long Jump
Hazel Shanley A 8th 3.53m
Louisa Marshall B 8th 3.14m
Shot Putt
Chloe McAlear A 7th 6.07m
Robyn Fairley B 6th 5.82m
Discus
Hannah Mairs A 8th 11.81m
Louisa Marshall B 7th 11.29m
 
U15 Boys
100m
Ewan Ballantyne A 6th 13.13
Oliver Threlfall B 6th 14.70
400m
Oliver Threlfall A 7th 64.24
Fraser McLean B 4th 72.51
800m
Nathan Campbell A 8th 2:31.45
Matthew Cutajar B 7th 2:54.44
4x100m Relay
Matthew Cutajar 7th 57.96
Ewan Ballantyne
Nathan Campbell
Fraser McLean
High Jump
Matthew Cutajar A 6th 1.35m
Long Jump
Ewan Ballantyne A 4th 4.51m
Matthew Cutajar B 6th 3.79m
Shot Putt
Lewis Forrest A 6th 7.52m
Fraser McLean B 4th 6.91m
 
U17 Women
300m
Audrey Shanks-Rubinos A 5th 48.80
Katie Marshall G 7th 52.52
800m
Katie Marshall A 7th 2:58.88
Audrey Shanks-Rubinos B 3rd 3:03.92
Javelin
Katie Marshall A 6th 8.48m
 
U17 Men
100m
Grant Kirkwood A 7th 13.25
Alastair White B 5th 14.20
400m
Andrew Mitchell A 4th 54.88
Alastair White B 6th 62.99
800m
Andrew Mitchell A 2nd 2:05.76
Calum McLean B 3rd 2:24.42
High Jump
Grant Kirkwood A 6th 1.45m
Alastair White B 3rd 1.35m
Long Jump
Calum McLean A 6th 4.30m
Aidan McCusker B 4th 4.26m
Javelin
Grant Kirkwood A 5th 22.84m
Aidan McCusker B 3rd 18.44m
 
Senior Women
100m
Eileen Hulse (U20) A 6th 14.48
Sharon Grierson B 5th 16.64
400m
Robyn McDowall A 4th 66.83
Eileen Hulse (U20) B 2nd 73.05
800m
Robyn McDowall A 3rd 2:43.61
Eileen Hulse (U20) B 2nd 2:55.80
4x400m Relay
Sue McDowall 3rd 5:01.26
Yvonne Crilly
Eileen Hulse (U20)
Robyn McDowall
Triple Jump
Eileen Hulse (U20) A 4th 8.56m
Sharon Grierson B 2nd 6.79m
Discus
Sharon Grierson A 5th 14.37m
Robyn McDowall B 4th 11.87m
 
Senior Men
100m
Shawn Wright (U20) A 3rd 11.93
Ian Hardacre B 4th 12.85
400m
Shawn Wright (U20) A 1st 49.41
Ian Hardacre B 2nd 55.07
800m
Ryan White (U20) A 7th 2:27.97
4x400m Relay
Calum McLean (U17) 4th 3:45.20
Andrew Mitchell (U17)
Ian Hardacre
Shawn Wright (U20)
High Jump
Shawn Wright (U20) A 4th 1.65m
Ian Hardacre B 2nd 1.30m
Shot Putt
Alistair Dalgleish A 7th 7.13m
Gary Leek B 4th 6.57m
Javelin
Shawn Wright (U20) A 6th 29.17m
Alistair Dalgleish B 5th 21.54m
 
Masters Women
100m
Yvonne Crilly A 2nd 15.63
Sue McDowall B 2nd 17.77
800m
Yvonne Crilly A 1st 2:37.26
Sue McDowall B 2nd 3:10.79
3000m
Yvonne Crilly A 1st 11:24.91
 
Masters Men
100m
Gary Leek A 3rd 13.96
800m
Ewan Calvert A 2nd 2:20.61
Indoor League  

06/01/2018

3000m Indoor Champs  

07/01/2018

Grangemouth Indoor Open  

10/01/2018

Inter-District XC  

13/01/2018

National Indoor Open  

13/01/2018

East District XC League  

20/01/2018

Indoor League  

27/01/2018

U17 Indoor Champs  

28/01/2018

More
East District XC Champs  

09/12/2017

Grangemouth Indoor Open  

06/12/2017

Vogrie parkrun  

02/12/2017

Livingston parkrun  

02/12/2017

Edinburgh parkrun  

02/12/2017

East District XC League  

25/11/2017

Falkirk parkrun  

25/11/2017

Livingston parkrun  

25/11/2017

More