RESULTS

Central & South of Scotland Athletic League - Div 1

U11 Girls
80m
Georgia Stove B 3rd 13.13
Isla Calvert B 6th 13.53
600m
Isla Calvert A 3rd 2:04.81
Long Jump
Isla Calvert A 7th 2.83m
Georgia Stove B 6th 2.12m
 
U11 Boys
80m
Fraser Morris A 3rd 12.11
Fraser MacNeill B 6th 13.35
600m
Fraser Morris A 1st 1:57.27
Adam Rayer B 3rd 2:06.65
Long Jump
Fraser MacNeill A 5th 3.30m
Adam Rayer B 4th 2.83m
 
U13 Girls
100m
Tia Henry A 1st 14.09
Rebecca Calder B 4th 15.31
800m
Sarah Calvert A 2nd 2:35.40
Rachel Gibb B 5th 2:53.47
4x100m Relay
Tia Henry 4th 61.06
Sarah Wilson
Alexandra Dundas
Rebecca Calder
High Jump
Tia Henry A 2nd 1.25m
Rebecca Calder B 6th 1.00m
Long Jump
Alexandra Dundas A 7th 3.02m
Sarah Wilson B 6th 3.00m
Javelin
Alex White A 5th 8.21m
Sarah Calvert B 5th 6.19m
 
U13 Boys
100m
Jamie Stove A 4th 14.58
Harrison Spence B 3rd 14.20
800m
Aidan Brady A 7th 2:41.32
Arron Black B 5th 2:50.08
4x100m Relay
Harrison Spence 6th 60.76
Aidan Brady
Jamie Stove
Arron Black
Long Jump
Aidan Brady A 8th 3.31m
Jamie Stove B 5th 2.98m
Shot Putt
Harrison Spence A 6th 4.94m
Jamie Stove B 5th 4.21m
Javelin
Arron Black A 8th 8.72m
Aidan Brady B 6th 5.71m
 
U15 Girls
100m
Hazel Shanley A 1st 13.46
Robyn Fairley B 1st 13.48
800m
Hannah Mairs A 7th 2:38.11
Chloe McAlear B 5th 2:41.99
4x100m Relay
Hazel Shanley 2nd 53.70
Taygan Henry
Robyn Fairley
Sydney Nicholson
High Jump
Taygan Henry A 4th 1.35m
Hazel Shanley B 5th 1.20m
Long Jump
Taygan Henry A 4th 4.42m
Sydney Nicholson B 5th 3.66m
Javelin
Sydney Nicholson A 8th 10.14m
Chloe McAlear B 6th 9.90m
 
U15 Boys
100m
Ewan Ballantyne A 6th 12.78
Oliver Threlfall B 3rd 13.59
800m
Oliver Threlfall A 7th 2:31.58
Nathan Campbell B 5th 2:36.13
4x100m Relay
Oliver Threlfall 6th 56.86
Ewan Ballantyne
Fraser McLean
Nathan Campbell
Shot Putt
Ewan Ballantyne A 6th 6.50m
Fraser McLean B 5th 6.23m
Javelin
Fraser McLean A 7th 10.51m
Nathan Campbell B 6th 4.05m
Discus
Fraser McLean A 6th 15.01m
Nathan Campbell B 5th 11.02m
 
U17 Women
100m
Alice More A 7th 15.63
Morna Horn B 7th 15.45
300m
Chloe French A 4th 45.14
Zoe Yule B 5th 48.29
800m
Audrey Shanks-Rubinos A 7th 2:50.55
Alice More B 4th 3:15.43
4x100m Relay
Chloe French 6th 59.66
Morna Horn
Alice More
Audrey Shanks-Rubinos
High Jump
Chloe French A 3rd 1.20m
Long Jump
Chloe French A 5th 3.49m
Morna Horn B 5th 3.14m
Javelin
Morna Horn A 7th 10.50m
 
U17 Men
100m
Grant Kirkwood A 3rd 12.46
400m
Andrew Mitchell A 2nd 54.08
Alastair White B 5th 66.20
800m
Andrew Mitchell A 2nd 2:05.49
High Jump
Grant Kirkwood A 3rd 1.45m
Alastair White B 2nd 1.40m
Shot Putt
Andrew Mitchell A 3rd 6.60m
Discus
Grant Kirkwood A 2nd 20.88m
Alastair White B 3rd 10.37m
 
Senior Women
100m
Eileen Hulse (U20) A 5th 14.50
Anna McPhillips (U20) B 3rd 15.23
400m
Eileen Hulse (U20) A 4th 70.01
Patty Kosciuk (U20) B 2nd 81.68
800m
Eileen Hulse (U20) A 3rd 3:15.69
4x100m Relay
Anna McPhillips (U20) 4th 60.47
Sharon Grierson
Patty Kosciuk (U20)
Eileen Hulse (U20)
High Jump
Anna McPhillips (U20) A 2nd 1.15m
Shot Putt
Sharon Grierson A 4th 5.74m
Anna McPhillips (U20) B 4th 5.70m
Javelin
Patty Kosciuk (U20) A 2nd 20.37m
Sharon Grierson B 3rd 14.79m
 
Senior Men
100m
Ryan White (U20) A 8th 14.53
Alistair Dalgleish B 3rd 12.26
400m
Shawn Wright (U20) A 4th 50.94
Alistair Dalgleish B 2nd 54.82
800m
Alistair Dalgleish A 6th 2:20.43
Ryan White (U20) B 3rd 2:44.34
3000m
Ryan White (U20) A 6th 12:13.62
4x100m Relay
Alistair Dalgleish 4th 51.65
Ryan White (U20)
Shawn Wright (U20)
Gary Leek
Long Jump
Shawn Wright (U20) A 3rd 5.62m
Alistair Dalgleish B 6th 3.04m
Triple Jump
Shawn Wright (U20) A 2nd 11.51m
Alistair Dalgleish B 3rd 9.35m
Shot Putt
Gary Leek A 7th 6.61m
Alistair Dalgleish B 4th 6.15m
 
Masters Women
100m
Yvonne Crilly A 4th 14.75
800m
Yvonne Crilly A 1st 2:38.97
 
Masters Men
100m
Gary Leek A 5th 13.94
Indoor League  

06/01/2018

3000m Indoor Champs  

07/01/2018

Grangemouth Indoor Open  

10/01/2018

Inter-District XC  

13/01/2018

National Indoor Open  

13/01/2018

East District XC League  

20/01/2018

Indoor League  

27/01/2018

U17 Indoor Champs  

28/01/2018

More
East District XC Champs  

09/12/2017

Grangemouth Indoor Open  

06/12/2017

Vogrie parkrun  

02/12/2017

Livingston parkrun  

02/12/2017

Edinburgh parkrun  

02/12/2017

East District XC League  

25/11/2017

Falkirk parkrun  

25/11/2017

Livingston parkrun  

25/11/2017

More